Na co zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii prawnej do obsługi firmy?

Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo potrzebuje nie tylko usług profesjonalnego księgowego – niezbędna może bowiem okazać się także obsługa prawna, pozwalająca skutecznie rozwiązywać wszelkie spory na drodze firma-klient, jak również dochodzić swoich praw na drodze sądowej w przypadku oszustwa czy naruszenia warunków umowy przez dostawców lub współpracowników. Czym jednakże należy kierować się, aby mieć pewność, że podjęty wybór jest słuszny, a my natomiast usatysfakcjonowani będziemy wybraną kancelarią?

Jak radzą prawnicy z poznańskiej kancelarii prawnej NMB specjalizującej się w obsłudze prawnej firm, przede wszystkim nie należy kierować się wyłącznie ceną oferowanych usług. Fakt, iż dana kancelaria oferuje pomoc prawną, która to jest zauważalnie tańsza niż u konkurencji nie oznacza, że będziemy w pełni zadowoleni z usług, które otrzymamy. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru prześledźmy dokładnie strony internetowe kancelarii, które uznaliśmy za odpowiednie i zapoznajmy się z ich szczegółową ofertą. Może się bowiem okazać, że najkorzystniejsza cenowo oferta nie obejmuje usług, na których nam najbardziej zależy, co momentalnie dyskwalifikuje ją jako przedsiębiorstwo będące w stanie w sposób zadowalający obsłużyć prowadzoną przez nas działalność gospodarczą. Przeszukując zasoby Internetu, zwróćmy także szczególną uwagę na opinie klientów, którzy to zdecydowali się skorzystać z pomocy prawnej danej kancelarii. Jeżeli okaże się, że większość z osób współpracujących z określoną firmą chwali sobie jakość otrzymanej obsługi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że również nam zarządzanie prawną stroną firmy przez przedsiębiorstwo zewnętrzne przypadnie do gustu.

Ostatnią kwestią jest kontakt bezpośredni z kancelarią oraz pozyskanie wyczerpujących informacji odnoszących się do kwalifikacji zatrudnionych prawników. Musimy się bowiem upewnić, iż pracownicy będą w stanie sprostać każdemu z wyzwań, jakie postawi przed nimi kompleksowa obsługa prawna prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Na przestrzeni ostatnich lat znaczna liczba kancelarii zmienia swój profil, skłaniając się w większym stopniu w stronę świadczenia usług odszkodowawczych – w wielu przypadkach tak okrojony zakres świadczonych usług okazać się może wysoce niewystarczający.

Kiedy już zdecydujemy się na określoną kancelarią prawną, w przypadku której ilość korzyści wynikających z jej zakontraktowania przeważy nad ewentualnymi utrudnieniami, nie zapominajmy o zasięgnięciu informacji odnośnie preferowanego systemu rozliczania wykonywanych na nasze zlecenie usług prawnych. Najczęściej możliwy będzie wybór jednej z trzech opcji – pierwszą z nich jest rozliczenie godzinowe, a więc opłata za każdą pełną godzinę pracy specjalisty. Przedsiębiorcy wymagający stałej obsługi prawnej zdecydować się mogą na model ryczałtowy, w którym to konieczne jest uregulowanie ustalonej z góry należności, niezależnie od ilości czasu jaką prawnik poświęci na obsługę naszej firmy. Ostatnim z dostępnych schematów jest system miesięczny, zakładający opłatę abonamentową w równych odstępach czasu – również w tym przypadku ilość przepracowanych przez specjalistę godzin przestaje być czynnikiem, który będzie zaprzątał nam głowę. Kierując się wszystkimi powyższymi wytycznymi z całą pewnością będziemy w stanie dokonać wyboru kancelarii prawnej, która spełni nasze oczekiwania w stu procentach!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ