Najlepsze lokaty bankowe w 2017 – sprawdź, z którym bankiem opłaca się podpisać umowę

Posiadasz oszczędności, które chętnie zdeponowałbyś na lokacie bankowej? Jeżeli masz zamiar podpisać umowę z bankiem o prowadzenie takiej w bieżącym roku, to sprawdź, gdzie zyskasz najwięcej.

Jak się okazuje, 2016 r. wcale nie był dobry dla oszczędnych. Dlaczego? Oprocentowanie lokat bankowych utrzymywało się na bardzo niskim poziomie. Na taki stan rzeczy wpływ miało wiele czynników, a za najważniejsze należy uznać obniżkę stóp Narodowego Banku Polskiego i wprowadzenie podatku bankowego. Ten sprawił, że banki musiały szukać oszczędności.

Jeżeli zamierzasz założyć lokatę bankową w 2017 r., to musisz wiedzieć, że specjaliści uważają, że ewentualne zmiany w porównaniu do roku poprzedniego będą nieznaczne. Oznacza to konieczność obserwowania ofert banków i polowanie na dobrze oprocentowane depozyty.

Ranking lokat bankowych zamiast przeglądania ofert poszczególnych banków

Doskonale jest ci znane powiedzenie, że „czas to pieniądz?”. Dlaczego chcesz tracić swój czas, przeglądając wszystkie oferty lokat bankowych znajdujących się w ofercie banków? Zamiast tego lepiej zrobisz, jeżeli zapoznasz się z aktualnym rankingiem takich produktów.

Zestawienia najlepszych lokat bankowych czy innych produktów bankowych są sporządzane i publikowane cykliczne, najczęściej co miesiąc. W zależności od serwisu, z którego korzystasz, możesz znaleźć rankingi uwzględniające produkty różnych banków lub tylko jednego. Przykładem drugiego rankingu jest ranking opublikowany pod tym adresem: https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych. Zapoznając się z nim, szybko sprawdzisz, która lokata bankowa dostępna w ofercie Idea Banku jest aktualnie najlepiej oprocentowana.

Oprocentowanie to nie wszystko – o czym musisz pamiętać?

Wysokość oprocentowania to z pewnością pierwszy czynnik, na który zwrócisz uwagę, porównując dostępne produkty. Musisz jednak wiedzieć, że nie najważniejszy. Jeżeli chcesz wybrać dobrą lokatę, musisz:

  • Sprawdzić, czy będziesz musiał korzystać z innych produktów banku. To bardzo częsta praktyka banków. Czy będzie ci się opłacać utrzymywać drugi rachunek bankowy? Jeżeli taki nie będzie cię nic kosztował, to owszem. Gdy jednak przyjdzie ci zapłacić, to co wówczas?
  • Dowiedzieć się, na jaki okres czasu możesz założyć lokatę. Przykładowo Lokatę Cloud, która jest dostępna w ofercie Idea Banku (więcej: https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-cloud) założysz na 1, 3, 4, 6 lub 12 miesięcy.
  • Zorientować się, jak będziesz mógł założyć lokatę. Banki coraz częściej promują bankowość mobilną. Niektóre produkty, w tym lokaty bankowe, można założyć, korzystając wyłącznie właśnie z bankowości mobilnej.
  • Sprawdzić, czy lokata jest dostępna dla wszystkich klientów czy tylko dla wybranej grupy. Dobrze oprocentowane lokaty bankowe często są dostępne tylko dla nowych klientów banków. Świetnym przykładem jest Lokata Happy (więcej: https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-happy), którą mogą założyć wyłącznie nowi klienci Idea Banku – im proponuje się oprocentowanie w wysokości 4,00%.

Informacje o wyłączeniach czy konieczności spełnienia dodatkowych warunków znajdziesz wyłącznie w najlepszych rankingach.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, wybierzesz najatrakcyjniejszą lokatę bankową i zarobisz. A skoro oprocentowanie takich produktów nie jest zbyt wysokie, warto poświęcić chwilę, aby wybrać najlepiej oprocentowaną lokatę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ