Owoc granatu swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi, który przypomina bombę o opóźnionym zapłonie. W Polsce jest on jeszcze nie do końca doceniany, jednak coraz więcej osób dodaje jego niewielkie drobinki do sałatek owocowych, ale i dań wytrawnych. Warto też go włączyć do swojej diety z uwagi na jego właściwości prozdrowotne.

Jakie właściwości ma owoc granatu?

W tradycyjnej medycynie wschodu owoc granatu często nazywany jest owocem życia. Jego właściwości prozdrowotne znane są już od ponad 7000 lat. Owoc ten jest niezwykle bogatym źródłem witamin z grupy B, w tym B1 i B2, a także podobnie jak mango, witaminy C. To, co wyróżnia ten owoc na tle innych, to duża zawartość kwasu Omeg-5, który zaliczany jest do grupy stężonych kwasów tłuszczowych. Wpływają one między innymi na prawidłową pracę mózgu i układu nerwowego. W owocach granatu odnaleźć można również wiele cennych dla naszego zdrowia minerałów, w tym potas i magnez, które odpowiadają między innymi za prawidłowy metabolizm komórkowy.

Co jeszcze warto wiedzieć o owocach granatu?

Najbardziej polecaną forma przyjmowania owoców granatu, jest picie soku wytwarzanego z całych owoców. Już starożytni Chińczycy uważali ten sok za nektar życia. Sok z owoców granatu można nabyć w sklepach, które oferują naturalne suplementy diety, takich jak np. https://ekamedica24.pl. Sok z owocu granatu można też przygotować samodzielnie. O tym, jak dokładnie to zrobić można przeczytać w serwisie naturapluszdrowie.pl.

Dlaczego warto pić sok z owoców granatu? Przede wszystkim dlatego, że wspomaga procesy hamujące starzenie się organizmu. Wpływa także na zachowanie sprawności umysłu, a także spowalnia postępowanie choroby Alzheimera. Picie soku z granatu i jedzenie owoców zaleca się także kobietom w ciąży. Wszystko dlatego, że wpływa on korzystnie na układ nerwowy i pozwala zwiększyć ochronę dziecka przed ewentualnymi uszkodzeniami mózgu.

W soku z granatu znajduje się też wiele substancji, w tym kwasy: oleinowy, linolowy i linolenowy, które korzystnie wpływają na wygląd skóry. Sok zawiera też fitoestrogeny, które pozwalają na zmniejszenie objawów towarzyszącym PMS oraz menopauzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ