Szklane ścianki akustyczne

W miejscach pracy czy urzędach nie wskazane jest by zbyt wiele osób słyszało przebieg każdej rozmowy. Zarówno z uwagi na zachowanie poufności, jak i dobre warunki pracy. Bo przecież w miejscach, w których swoje obowiązki musi wykonywać większa liczba osób hałas bywa istotną przeszkodą. Właśnie dlatego warto stosować ścianki akustyczne.

Jakie ścianki akustyczne dostępne są na rynku?

Stawianie ścian pomiędzy pomieszczeniami może dawać lepsze lub gorsze rezultaty wytłumienia dźwięku. Sam fakt, że pojawia się przeszkoda w postaci jakiejkolwiek ściany sprawia, że dźwięki, które się dalej przedostają są przytłumione. Nie wszędzie potrzebne jest wytłumienie rodem z muzycznego studia nagrań, ale dobrze wiedzieć, że jest kilka sposobów stawiania ścian, których stosowanie pozwala na ograniczenie przedostającego się przeze nie dźwięku.

W budownictwie mieszkaniowym kluczowe jest tłumienie dźwięków przez ścianki działowe, dobre rezultaty akustyczne daje wykorzystanie pełnej cegły lub alternatywnie podwójnego poszycia z płyty gipsowo kartonowej. By uzyskać wygłuszenie jak w studio ściany trzeba jednak obłożyć odpowiednimi materiałami chłonącymi dźwięki. Jednak przyjęło się, że w biurowcach część ścian, zwłaszcza tych od salek konferencyjnych powinna pozwalać na podejrzenie wnętrza pomieszczenia. Na szczęście na rynku dostępne są ścianki działowe ze szkła, które świetnie spełniają to zadanie.

Zalety ścianek akustycznych ze szkła

Ścianki akustyczne, zwłaszcza te wykonane ze szkła, to domena biurowców i różnego rodzaju instytucji. Ich zastosowanie pozwala z jednej strony zachować transparentność procesów i zarządzania, bo każdy może zobaczyć jakie zespołu czynią różne ustalenia. Jednak kluczową ich zaletą jest zapewnienie odpowiednich warunków pracy.

Dzięki ściankom akustycznym ze szkła w przestrzeni biurowej jest ciszej, a jednocześnie wszyscy pracownicy mają lepszy dostęp do światła dziennego. Nie bez znaczenia jest też fakt, że takie działki mogą stanowić element dekoracyjny, a przynajmniej zwiększający optycznie dostępna przestrzeń. Dzięki zastosowaniu szyb tylko częściowo przeziernych możliwe jest też zachowanie odpowiedniego poziomu prywatności dla pracowników.

Ścianki akustyczne ze szkła – zastosowanie

Szklane ścianki działowe wykorzystywane są raczej w przestrzeni użytkowanej przez sporą liczbę osób, w biurowcach, urzędach, a nawet przedsiębiorstwach. Wszędzie tam gdzie przebywa duża liczba ludzi, a jednocześnie potrzebna jest cisza lub zachowanie warunków prywatności.

Ścianki akustyczne ze szkła mogą być stosowane zarówno po to, by utrzymać poczucie prywatności w salkach konferencyjnych, jak i by oddzielić poszczególne działy, tak by wzajemnie sobie nie przeszkadzały przy pracy. To też sposób by sprawdzić, że harmider w firmowej kantynie nie będzie rozpraszał osób pozostających przy swoich biurkach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ