Podwieszany sufit wykorzystuje się najczęściej biurach. Jednakże od kilku lat panuje trend, który pozwala na wykorzystanie elementu wystroju również w mieszkaniach. Warto jednak zawsze kierować się funkcjonalnością, a nie tylko powszechnie obowiązująca modą. Jakie są wady i zalety sufitu podwieszanego w mieszkaniu?

Zalety podwieszanego sufitu

Uniwersalność

Podwieszany sufit to bardzo dobre rozwiązanie zarówno do niewielkich, jak i nieco większych przestrzeni. Ten element może optycznie skrócić za długie i zbyt wąskie pomieszczenie, ale także powiększyć małe i ciasne wnętrze. Jeżeli pokój jest zbyt wysoki, sufit o stosunkowo lekkiej konstrukcji znacząco go zmniejszy a dodatkowo wpłynie też na ograniczenie zużycia energii cieplnej. Podwieszany sufit o lustrzanej powierzchni w stosunkowo niskim pokoju, bez wątpienia optycznie go podwyższy.

Podział pomieszczenia

Dzięki podwieszanemu sufitowi można z łatwością podzielić dużą przestrzeń ze względu funkcje. W ten sposób oddziela się na przykład w salonie część jadalnianą od wypoczynkowej. Sufit o lekkiej konstrukcji można też z powodzeniem zastosować do wydzielenia pomieszczeń w niewielkim mieszkaniu, które jest pozbawione ścianek działowych.

Oświetlenie pomieszczenia

Zamontowanie podwieszanego sufitu z pewnością daje znacznie więcej możliwości zabawy oświetleniem i uzyskania w ten sposób bardzo ciekawych efektów oraz stworzenia w pomieszczeniu danego nastroju.

Maskowanie niedociągnięć sufitu

Sufit podwieszany wykonany z płyty kartonowo-gipsowej to rewelacyjne rozwiązanie w pokojach, w których pokryty tynkiem strop jest popękany, nierówny, a nawet zniszczony.

Wytłumienie pomieszczenia

Podwieszany sufit można zastosować np.w kuchni czy w pokojach dzieci, co zdecydowanie niweluje zjawiska pogłosu w każdym mieszkaniu. W salonie, w którym najczęściej znajduje się telewizor, sufit o stosunkowo lekkiej konstrukcji znacząco poprawia warunki akustyczne.

Wady sufitu podwieszanego

Nie ulega wątpliwości, że problematyczny może się okazać ciężar całej konstrukcji, dlatego też przed przystąpieniem do pracy należy bezwzględnie sprawdzić czy strop będzie w stanie utrzymać dodatkowe obciążenie.

Warto również pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa nie należy ukrywać pod sufitem rur gazowych, gdyż mogą wówczas wystąpić trudności z wyczuwaniem ulatniającego się gazu.

www.home-bazaar.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ