Montaż modułu świateł do jazdy dziennej – czy to ma sens?

0
Montaż modułu świateł do jazdy dziennej – czy to ma sens?

Jeśli śledzisz motoryzacyjne trendy, z pewnością zauważyłeś, jak dużą popularność zyskały w ostatnim czasie dodatkowe moduły świateł do jazdy dziennej. Z czego wynika ich rosnąca sława? Jakie korzyści przynosi instalacja takiego oświetlenia i czy przepisy w jakikolwiek sposób ją regulują? Sprawdź!

Sprzęt echokardiograficzny pozwala wykryć liczne wady serca

0
Sprzęt echokardiograficzny pozwala wykryć liczne wady serca

Echo serca, czyli elektrokardiografia, jest niezastąpionym badaniem w przypadku niewydolności niedokrwiennej serca, niewydolności metabolicznej czy zapalnej. Echokardiografy znajdują także zastosowanie w diagnostyce innych chorób mięśnia sercowego, a także chorobach osierdzia i wsierdzia. Jak przebiega badanie?

Studia drogą do kariery czy bezrobocia?

0

Od czasu kiedy szkoły zawodowe przestały spełniać swoje zadanie, na ich miejscu pojawiły się licea i technika kształcące ludzi w celu posłania ich na uczelnie wyższe. Obecnie w modzie jest studiowanie, które ma nam zapewnić w przyszłości dobrze płatną pracę a w razie zwolnienia szybkie znalezienie nowej, niestety życie weryfikuje ten sposób myślenia ukształtowany w umysłach młodych ludzi głównie przez telewizje i szybko takie osoby stają się smutnymi gośćmi miejscowego PUP-u. Taki los spotyka ludzi głównie ze względu na duży popyt na studiowanie, często na kierunku „mało wymagającym” na który dostanie się ( jeśli starczy miejsc) nie stanowi najmniejszego problemu. Duża ilość potencjalnych studentów każdego roku opuszczających szkoły średnie stanowi łakomy kąsek dla prywatnych uczelni które są często maszynkami do produkcji pieniędzy mającymi za zadanie „wchłonąć” taką osobę a zrobić wszystko żeby wypuścić go z tytułem inżyniera lub magistra. Przez takie podejście młodych ludzi oraz uczelni wyższych w obecnych czasach studia nie znaczą tyle co kiedyś a co więcej dla niektórych nie znaczą nic! Ostatnim bastionem obrony honoru studentów są politechniki, które przez swój ścisły charakter edukacji wzbudzają szacunek wśród pracodawców którzy mogą się spodziewać dobrych i inteligentnych pracowników będących absolwentami tych uczelni. Podsumowując, osoby chcące iść na studia kuszone wizją dostatniego życia powinny zastanowić się nad założeniem działalności albo szukaniem szczęścia za granicą.

www.igroup.pl

Prawdziwa nauka

0

Czy słysząc o nauce wyobrażasz sobie bezsenne noce nad książkami? Ogromne stronice pracy domowej? Stresem przed klasówką i pytaniem przy tablicy? Wcale tak nie musi być! W nauce przede wszystkim chodzi o odkrywanie tego co nieznane, poznawanie rzeczy codziennego użytku w zupełnie inny sposób. Czy na chemii nie uczymy się jak wygląda wzór strukturalny wody i soli, poznajemy rodzaje roztworu takiego jak herbata czy sól w zupie? Nauka może być czymś wyjątkowo fascynującym i można ją wpajać nie tylko ślęcząc nad książkami. Można na przykładpojechać w jakieś zupełnie historyczne miejsce i poznać opowieści o ludziach mieszkających tu przed latami. Odwiedzając średniowieczne zamki, można zrozumieć sens różnych styli architektury i malarstwa. Poznać dzieła największych artystów, będąc we wspaniałym muzeum. Nazwy gór można zapamiętać najlepiej na ich szczycie, obserwując stamtąd jak wyglądają małe wioski w dole. Pisarzy nie poznasz czytając ich biografie, tylko utwory. To co jest ich dzieckiem, ich dorobkiem i największym śladem po nich. Nie można czytać o tym, że poeta kogoś kochał, nie czytając erotyku poświęconego tej osobie. O astronomii najwięcej dowiemy się w planetarium obserwując niebo przez wielki teleskop. O istocie człowieka można dedukować z małym bobasem na rękach lub prowadząc dziadka na spacer. Nauka nie musi być nudna i sztywna. To jak do niej podejdziecie zależy tylko od was i waszego spojrzenia na świat. Można się umartwiać przy książkach lub żyć pełnią życia i być po prostu ludzko ciekawym.

www.pou.pl

Grywalizacja

0

Grywalizacja, zwana tez gryfikacją, czy też gamifikacją to zagadnienie robiąca coraz większą karierę. Czym zatem jest i do czego służy?
Gamifikacja to proces wprowadzania elementów typowych dla gier (głównie gier fabularnych i planszowych, ale elementy gier komputerowych również są stosunkowo częstą inspiracją) w sytuacje, które nie mają związku z grami- np. edukacja wyższa, planowanie kariery, czy kreatywne podejście do projektów.
Od czego się to zaczęło? Od prostej obserwacji, że ludzie generalnie uwielbiają grać w gry. Nawet jeśli przegrywają w potyczce- to i tak czerpią z tego przyjemność. Zaobserwowano, ze nawet wielokrotne przegrane pod rząd nie sprawiają, że tracimy zainteresowanie sama grą. Pojawiło się zatem pytanie- jak przenieść to zaangażowanie na inne płaszczyzny życia?
Przykładem może być choćby stosowanie systemu punktów i rankingów- bardzo charakterystycznych dla gier internetowych. W klasycznej grze komputerowej, za poszczególne osiągniecia (na przykład zrealizowanie celu misji, eliminowanie pozostałych graczy, dotarcie do określonego punktu etc.) gracz otrzymuje punkty, które są sumowane i można je porównywać z osiągnięciami innych. System ten wykorzystuje naturalny mechanizm psychologiczny, który pcha nas do zdobywania najwyższego miejsca. Jak wykorzystać go w szkole, czy w biznesie? Na przykład poprzez wprowadzenie rankingów punktów zdobytych w testach, czy na kolokwiach w przypadku edukacji wyższej, czy punktowania liczby zrealizowanych projektów, czy obsłużonych klientów w przypadku prowadzenia firmy.

www.wiedzanet.pl

Hierarchia poszczególnych uczelni.

0

W Polsce obecnie funkcjonują rozmaite uczelnie, oferujące edukację wyższą, czego wynikiem jest posiadanie wykształcenia wyższego. Szkolnictwo wyższe posiada jednak hierarchię, która dzieli placówki ze względu na jakość i według niektórych poziom nauczania. Kryterium opiera się przede wszystkim na kadrze naukowej, zatrudnionej i prowadzącej działalność naukową, a także osiągnięcia dydaktyczne z tym związane. Najniżej usytuowane są wszelkiego rodzaju szkoły wyższe, których zresztą jest najwięcej w kraju, w porównaniu do pozostałych instytucji. kolejną w hierarchii jest akademia – choć w tej kwestii pojawia się także kwestia otwartych kierunków. Jak wiadomo, niegdyś medycyna była kierunkiem dostępnym wyłącznie na akademiach, a przecież jest to kierunek znajdujący się w czołówce najbardziej wymagających i trudnych. Na ostatnim miejscu i tym samym najwyżej w hierarchii placówek szkolnictwa wyższego znajdują się uniwersytety, których nawet nazwa historycznie i etymologicznie wskazuje na wyższość. Uniwersytety skupiają wśród kadry naukowej najwięcej profesorów, jak wiadomo najwyżej usytuowanych wśród tytułów naukowych. W Polsce uniwersytety posiadają długą i zwykle bujną historię, związaną z funkcjonowaniem przez setki i dziesiątki lat. Uniwersytety powstawały już od czasów średniowiecza, a jak wiadomo, im dłuższa historia działania, tym bogatsze zbiory, osiągnięcia czy sukcesy naukowe. Choć generalnie nie przywiązuje się większej wagi do miejsca studiowania, to z perspektywy czasu i poznania struktur, dostrzega się różnicę w poszczególnych placówkach.

www.eduforum.pl

„Oszczędzanie” – temat 4

0

Każdy z nas o czymś marzy i zazwyczaj marzenia ta da sie zrealizować z pomocą pieniędzy. W telewizji, internecie, gazetach, wszelkiego rodzaju banki bombardują nas informacjami i promocjami, zachęcają od oszczędzania, ale koniecznie u nich, co argumentują całą rzeszą informacji. My zaś możemy robić to na własną rękę – wystarczy klasyczna skarbonka czy po prostu, duży słoik. Sposobów na oszczędzanie jest mnóstwo i wcale nie musza być one bolesne czy męczące, bo tak naprawdę, ważne jest też pozytywne nastawienie do sprawy. Oszczędzamy nie po to, aby te pieniądze zniknęły, lecz, aby przeznaczyć je na określony cel np. podróż do dawno wymarzonego miejsca, na nową torebkę, na wyjście do teatru. Mogą być to małe rzeczy, a często, lub wielkie, wyjątkowe. To zależy tylko od nas. A sposób na to, aby nie odczuć skutków odkładania pieniędzy w portfelu jest wiele – najłatwiejszy, ale i najbardziej czasochłonny, jest taki: odkładać co np. tydzień zebrane w portfelu groszaki i wrzucać je do słoika. Możemy to zawęzić np. tylko do 50 gr, czy to 10 gr., lub, jeżeli lubimy się bawić w liczenie rodem z „Opowieści wigilijnej”, zdecydujmy się na same żółte monetki. Możemy też spróbować odkładać jedynie te monety o nominale 5 zł. I liczenia będzie mniej i lepiej to będzie wyglądać w słoiku. A ile radości będzie później przy rozbijaniu w celu wydania zaoszczędzonej sumy! Wymarzone wakacje po, co prawda roku czy dwóch odkładania złotówek, w końcu nadejdą! Aby jednak marzenie się spełniło, musimy być szczerzy sami przed sobą – a więc słoik, rzecz święta i nie podbieramy z niego, gdy na coś zabraknie!

www.nowapolitologia.pl

Uniwersytety dla wszystkich.

0

Zazwyczaj jeżeli mowa jest o studiach, uniwersytetach i innych tego rodzaju, panuje niesłuszne przekonanie, że studia nie są dla wszystkich. Często słyszy się nie próbuj się dostać na studia, bo jesteś za głupi, za brzydki, za biedny itd. Jednak co to ma do rzeczy, czy żeby dostać się na studia trzeba być mądrą miss z milionami na koncie? Wcale tak nie jest, a takie przekonania to tylko stereotypowe myślenie. Uniwersytety nie robią segregacji wśród kandydatów pod względem wyglądu czy majętności, na studiach liczy się wiedza i to co się potrafi w praktyce i nawet to nie musi to być wiedza na poziomie geniusz, w końcu studia są po to by uczyć. Każdy ma prawo studiować, bez względu na to jakim człowiekiem jest. Rozważania też często dotyczą wieku studentów, w jakim wieku najlepiej studiować? Nie ma nigdzie określonej zasady jaki wiek jest najlepszy na studia, to zależy tylko i wyłącznie od możliwości indywidualnych każdego człowieka, po prostu studiuj kiedy Ci wygodnie i kiedy możesz, należy pamiętać, że na zdobywanie wiedzy nigdy nie jest za późno, a przede wszystkim nigdy nie jest wstyd. Nie warto w tej sprawie patrzeć na opinie ludzi bo ludzie zawsze mówią i nie przestaną, w tej sytuacji trzeba myśleć o sobie. Jak widać, aby zapisać się na wymarzony kierunek studiów nie trzeba spełniać rygorystycznych wymagań, potrzebna tylko chęć i zaangażowanie, aby osiągnąć upragniony cel, a to już zależy tylko od nas. Każdy może studiować jeżeli tylko chce, uniwersytety są dla wszystkich, nie można słuchać opinii tych, którzy nie mają na ten temat bladego pojęcia i opowiadają niestworzone historie, jakim to nie trzeba być, aby studiować. Najlepiej samemu się przekonać, że to wcale nie jest takie trudne i niemożliwe.

leaderprice.pl

Poszukiwania samochodu na sprzedaż.

0

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się też metody poszukiwania samochodów na sprzedaż. W dobie wszechobecnego internetu, portali aukcyjnych i zyskujących coraz większą popularność mediów społecznościowych, do lamusa odchodzą klasyczne metody poszukiwań wymarzonego auta. Nie oznacza to oczywiście, że giełdy motoryzacyjne przestaną istnieć, ponieważ nadal jest to dobra metoda na poznanie kilkudziesięciu ofert jednocześnie. Ich atutem jest także to, że od razu można ocenić stan techniczny używanego samochodu. Wiele młodych osób dziś wybiera jednak sposób prostszy, a na pewno wygodniejszy, czyli poszukiwania bez wychodzenia z domu, przez internet. Wielu zmotoryzowanych także w taki właśnie sposób wystawia auta na sprzedaż. Zawsze dodając fotografie, podstawowe informacje dotyczące samochodu oraz konkurencyjną cenę, spodziewać się można dużego zainteresowania. Później pozostaje tylko umówić się na spotkanie, by chętni mogli auto zobaczyć na własne oczy, zbadać, dotknąć i oczywiście się zachwycić. I już. Nie trzeba co tydzień odwiedzać giełdy, płacić za miejsce i spędzać kilku godzin na zachwalaniu sprzedawanego samochodu

getmoto.pl

Reklama alternatywna

0

Reklama bardzo szybko się rozpowszechnia, jednak reklama jest tak popularna iż teraz odchodzimy od konwencjonalnych metod reklamowych. W Polsce nie zyskała jeszcze popularności jednak stosowana jest na świecie. Jest to wyjście poza klasyczne media, reklama alternatywna to na przykład materiały graficzne, które wspomagają kampanie reklamową. Najpopularniejszy nadruk jest to hologram, który daje nam wrażenie obrazu w trój wymiarze a tym samym zwracamy na to większa uwagę, działa na nasz zmysł wzroku. Wykorzystywane są wielowymiarowe reklamy, parady i pokazy typu happening. Podczas kampanii reklamowych coraz częściej organizowane są konkursy, czy rozdawane gadżety logiem, nazwą firmy, dzięki temu konsument zostaje zachęcony do wzięcia udziału w kampanii a przez darmowe gadżety, które dostajemy zapamiętujemy nazwę firmy. Rozdawanie gadżetów jest dobrym pomysłem, gdyż jak często kiedy dostajemy ulotki wyrzucamy je do kosza nawet nie patrząc na nie? A kiedy dostaniemy np. długopis spojrzymy na niego za każdym razem podczas pisania. Bardzo często firma do swoich kampanii reklamowych wykorzystuje kaskaderów, organizowane są zabawy, koncerty, alby przyciągnąć jak największa liczbę osób. Wychodzi poza standardy, a tym bardziej zapada w pamięć, tego typu działania charakteryzują się oryginalnością, niepowtarzalnością. Na pewno zwiększa skuteczność przekazu i wywołuje pozytywne nastawienie odbiorcy. Dzięki takiej formie możemy wyeksponować dowolne cechy produktu, czyli te najlepsze.

www.autocacko.pl