Na czym polega picie naparów ziołowych

0
Na czym polega picie naparów ziołowych

Picie naparów sporządzonych z ziół nie ma w sobie większych skomplikowanych procedur, jeśli sami nie znamy się na ziołach warto wówczas w sklepach zielarskich spytać o zioła w mieszankach, tam wówczas na opakowaniu są dokładnie napisane instrukcje odnośnie tego jaką wodą należy zlać konkretną mieszkankę. Zioła można pić na konkretne dolegliwości, wiele z nich działa przeciw- wzdęciowo, część moczopędnie i żółciopędnie, wiele ma właściwości przeciwzapalne. Jeśli natomiast zależy nam jedynie na tym by wzbogacić swoją dietę, co jest niezwykle dobrym pomysłem należy pytać w sapkach zielarskich o mieszkanki o właściwościach oczyszczających oraz o mieszanki czy też wyciągi z ziół które mają w sobie bardzo dużo witamin bądź przeciwutleniaczy. Nasza codzienna dieta niekiedy bywa rzec można bardzo wyjałowiona, dlatego też powinniśmy się starać dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnych składników, jeśli możemy to w postaci naparów ziołowych. Zioła są naturalnym surowcem, jeśli wybierzemy zioła, które od lat były stosowne na naszym terenie, wówczas na pewno na tym zyskamy.

silawnas.pl

Wątroba – położenie

0
Wątroba – położenie

Każdy układ narządów człowieka, a także zwierząt i wszelkich istot żywych, ma swoje określone funkcje, jak również miejsce występowania. Warto znać położenie najważniejszych z nich, gdyż w razie bólów można z łatwością zdiagnozować którego narządu one dotyczą. Wątroba, dla przykładu, położona jest wewnątrzotrzewnowo. Niewiele mówi to zwykłej osobie nie mającej zbyt wiele wspólnego z medycyną. Chórzyści z kolei szybko zrozumieją o jakim miejscu mowa, gdy wyjaśni się im, iż wątroba leży pod przeponą. A mówiąc jeszcze prościej, znajduje się w prawym podżebrzu, czyli po prostu z prawej strony. Jest ona istotną częścią układu pokarmowego, więc wszelkie zaburzenia procesu odżywiania czy metabolizmu mogą mieć negatywne skutki dla tego gruczołu. Bardzo prawdopodobnym jest, że bóle odczuwane po prawej stronie podżebrza oznaczają właśnie zaburzenia pracy wspomnianej części układu pokarmowego. Wątroba najczęściej cierpi na nadużywaniu alkoholu. Chcąc więc o nią zadbać, należy ograniczyć jego spożycie, by nie narażać jej na uszkodzenia.

wiecejnizeko.pl

Coraz większa zachorowalność na łuszczycę

0
Coraz większa zachorowalność na łuszczycę

Coraz częściej mówi się ostatnio na temat nieustannie rosnącej zachorowalności na różnego rodzaju „choroby cywilizacyjne“. Wydaje się jednak, że obraz sytuacji może być zaciemniony przez nieprawidłowości w definiowaniu określonych pojęć, w tym pojęcia „choroby cywilizacyjnej“.Według przyjętych klasyfikacji medycznych zwykło się uważać, że chorobą cywilizacyjną nie jest na przykład łuszczyca, tymczasem fakty sugerują coś przeciwnego- rosnąca zachorowalność na taką chorobę, jak łuszczyca, to konsekwencja określonych przemian cywilizacyjnych, co przecież stanowi główną podstawę do oceny tego, czy dana choroba (w tym wypadku łuszczyca), jest czy nie jest „chorobą cywilizacyjną“. Ostatecznie wydaje się więc, że wszelkie statystyki, mające obrazować poziom zachorowalności na różnego rodzaju choroby cywilizacyjne, są zafałszowane właśnie przez fakt nie zaliczania do tej kategorii całej licznej grupy chorób, których natura jest de facto naturą cywilizacyjną, przynajmniej w jakiejś części przypadków.

olejzycia.pl/

Kto może zachorować na cukrzycę?

0
Kto może zachorować na cukrzycę?

Na to pytanie zdaje się nie być jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ cukrzyca jest chorobą, która w równym stopniu dotyka młodych i starszych osób, emerytów i dzieci. Można powiedzieć, ze nie ma tu jakiegoś klucza, według którego można by określić, które osoby będą chore na cukrzycę, a którym uda się tej choroby uniknąć. Cukrzyca, pomimo, że nieprzewidywalna może być jednak wywołana wieloma czynnikami, które podnoszą ryzyko zachorowania na te chorobę i to właśnie na te czynniki warto zwrócić uwagę. Pierwszym z nich będzie brak aktywności fizycznej, który bardzo sprzyja pojawieniu się cukrzycy; im więcej ruchu sobie zapewnimy, tym prawdopodobieństwo, ze cukrzyca stanie się naszym udziałem jest mniejsze. Dużą role odgrywa także niezdrowa dieta w której przeważają cukry i tłuszcze. Aby ograniczyć możliwość zachorowania na cukrzyce dbajmy o to, aby nasza dieta była bogata w różnorodne składniki odżywcze. Nie bez znaczenia jest tez regularność jedzenia posiłków; im większy porządek w tej kwestii, tym lepiej dla nas.

prywatnezdrowie.pl

Dlaczego zioła stawia się jako przeciwstawność do medycyny

0
Dlaczego zioła stawia się jako przeciwstawność do medycyny

Wiele razy zastanawiałem się dlaczego ziła są pokazywane w tak złym świetle jeśli chodzi o medycynę, uważa się iż nie działają, wiele osób z środowiska medycznego sceptycznie jest nastawionych do ziołolecznictwa. Zasze muszą być ku temu jakieś powody, to że zioła były wykorzystywane na różne dolegliwości przez nasze babcie i prababcie skutkowało jakąś poprawą. Ogólnie w wielu kosmetykach stosowne są wyciągi z różnych roślin, w ich składzie także można spotkać zioła. Jednak nie na rękę jest to firmom farmaceutycznym byśmy zakupywali o wiele tańsze od ich produktów surowce w sklepach zielarskich. Firmy farmaceutyczne walczą cięgla o to by tylko oni mieli dostęp do ziół i tylko oni mogli je sprzedawać w formie przetworzonej, tym czasem można na przykład wybrać się do lasu i nazbierać samemu mięty czy pokrzywy i samemu przyrządzać z nich napary. Widać chodzi przede wszystkim o pieniądze, gdyż ziła faktycznie w wielu dolegliwościach mogą przynieść ulgę. Co więcej zioła mogą wzbogacić naszą dietę w niezbędne minerały oraz aknyutleniacze, których nasze przetworzone jedzenie często jest ubogie.

sport-guru.pl

Makroskopowa budowa wątroby

0
Makroskopowa budowa wątroby

Jeśli chodzi o urządzenia mikroskopowe, to wszystko możemy zbadać albo mikroskopowo albo też makroskopowo. Które badanie będzie bardziej dokładne? Najdokładniejsze jest zawsze badanie mikroskopowe. Pokazuje ono bowiem takie szczegóły, jakich nigdy nie bylibyśmy w stanie zobaczyć gołym okiem. Ale badania makroskopowe także się na coś przydają. Dzięki badaniu makroskopowemu wiemy na przykład, jak wygląda wątroba pod względem anatomicznym. Dzieli się ona dwie główne powierzchnie, a te z kolei dzielą się na jeszcze inne. Powierzchnia przeponowa dzieli się na przednią, prawą, górną oraz tylną. Wątroba posiada również powierzchnię trzewną. Natomiast jeśli chodzi o ilość płatów, to każda wątroba ma ich zazwyczaj cztery sztuki. Prawy płat jest ograniczony na powierzchni przeponowej przyczepem więzadła sierpowatego. Lewy również posiada takie samo więzadło sierpowate. Dwa pozostałe płaty to ogoniasty oraz czworoboczny. Tak naprawdę jednak wspomniany gruczoł składa się z dwóch płatów oraz ośmiu segmentów, a granicą między płatami jest nie więzadło sierpowate, a raczej linia przebiegająca od pęcherzyka żółciowego do żyły głównej dolnej i jest to tak zwana linia Cantliego.

bezformy.pl

Leasing samochodów – czy to się opłaca?

0
Leasing samochodów - czy to się opłaca?

System leasingowy jest bardzo popularny w Polsce i na świecie. Można wręcz powiedzieć, że w przypadku przedsiębiorstw jego popularność jest porównywalna z pożyczkami czy kredytami. Leasingować można szeroką gamę dóbr. Jednym z nich są samochody. Trudno powiedzieć, które rozwiązanie jest lepsze.Czy wzięcie kredytu, aby zakupić samochody dla przedsiębiorstwa? Czy też wzięcie tych samochodów w leasing? W przypadku wzięcia samochodu na kredyt nasza firma od razu jest jego właścicielem (no chyba, że ten samochód jest jednocześnie zabezpieczeniem kredytu, gdyż wtedy staje się on własnością firmy dopiero, gdy zostanie spłacony). Jeśli jednak weźmiemy samochód w leasing to, gdy umowa się skończy wraca on do właściciela, (choć trzeba zaznaczyć, że w takiej sytuacji często możliwe jest wykupienie samochodu). Leasing ma jednak tą zaletę, że jedyne opłaty, jakich dokonujemy to raty leasingowe. W przypadku wzięcia kredytu trzeba opłacić różnego rodzaju prowizje oraz odsetki od rat. Tak, więc przedsiębiorca, który ma wybór: leasing samochodów czy wzięcie ich na kredyt, powinien zapoznać się z możliwie szeroką ofertą zarówno tych pierwszych jak i tych drugich i wybrać taką, która będzie dla niego najkorzystniejsza z finansowego punktu widzenia.

namotorze.pl

Sposoby na odkwaszenie organizmu

0
Sposoby na odkwaszenie organizmu

Jeśli w ostatnim czasie zauważyliśmy spadek formy, brak koncentracji oraz pogorszenie się stanu włosów, skóry i paznokci, najprawdopodobniej jesteśmy ofiarą zakwaszenia organizmu. Co odkwasza organizm?

Zacznijmy od produktów, które zakwaszają nasze ciało. Należy o tym wspomnieć, żeby wiedzieć co ograniczać lub kompletnie zrezygnować z tym pozycji w naszym menu. Najgorszymi produktami – jak powszechnie wiadomo – są słodycze, chipsy, fast foody oraz napoje gazowane. Nie może być tak, że w naszym codziennym jadłospisie jest miejsce na kilka tych pozycji. Możemy sobie z tym radzić, poprzez robienie sobie jednego dnia w tygodniu, na jedzenie niezdrowych produktów – to na początek. Później może się okazać, że odzwyczaimy się od jedzenia chipsów, pizzy oraz smażonych na głębokim tłuszczy frytek. Jak odkwasić ciało? Należy pić dużo wody z cytryną. Zamiast kawy, pijmy wrzątek z cytryną i plastrami imbiru, to również pozytywnie wpłynie na nasz metabolizm oraz gospodarkę hormonalną. Należy ograniczyć sól i zamienić zwykłą jodowaną na himalajską. Zielone warzywa, najlepiej oczyszczają nasz żołądek i jelita. Jedzmy duże ilości sałaty lodowej, zielonych ogórków oraz brokułów. Pijmy również zielone szejki, zrobione ze szpinaku, orzechów włoskich, banana oraz mleka roślinnego. Jeśli posiadamy wyciskarkę do owoców lub sokowirówkę, róbmy domowe soki ze świeżych owoców. Dzięki temu zauważymy poprawę w naszym wyglądzie. Pożegnamy się z cellulitem, nasza skóra twarzy będzie nawilżona, a paznokcie nie będą się łamać.

normalsi.pl

Co to jest alegoria?

0
Co to jest alegoria?

Co to jest alegoria?
Obecnie słowo alegoria wywodzi się od starogreckiego allegoria, co oznacza „mówię w przenośni, obrazowo”. Najczęściej pojawia się w literaturze oraz sztuce.
Alegoria to postać, motyw lub fabuła, która ma, oprócz znaczenia dosłownego, także stały, umowny w kulturze sens przenośny. Wyraża się ją chociażby poprzez personifikację. Alegorię zawartą w obrazie bądź utworze literackim można odczytać poprzez atrybuty czy emblematy mające konkretne znaczenie.
Przesłanie alegorii jest zatem całkowicie jednoznaczne, czego nie można powiedzieć o symbolu.
Najpopularniejszym przykładem alegorii jest chociażby sowa, która oznacza mądrość. Znana z mitologii achillesowa pięta to natomiast oznaka czyjegoś słabego punktu.
Historia alegorii rozpoczęła się już w starożytności, później była także stosowana w średniowieczu. Szczególnie jednak rozpowszechniła się w świadomości większości ludzi w okresie renesansu czy baroku. Od XVI wieku rozpoczęto wydawanie książek zawierających wszelakie ilustracje, opisy oraz komentarze wielu przedstawień alegorycznych. Dobrym przykładem takiej książki jest „Ikonografia” Cezarego Ripa, którego pierwsze wydanie pojawiło się w 1593 roku.
Obecnie po alegorię sięga się chociażby w literaturze, gdzie sprawdza się głównie w funkcji dydaktycznej czy moralizatorskiej. Pojawia się także w dziełach ilustrujących idee polityczne, historiozoficzne.
Najbardziej popularną i znaną wszystkim formą są jednak przypowieści oraz bajki, które w prosty sposób ukazują wiele dydaktycznych aspektów.

wpudrze.pl

Pociąg erotyczny do drugiej osoby

0
Pociąg erotyczny do drugiej osoby

Miłość to piękne uczucie, bardzo wzniosłe i nieprzewidywalne. Człowiek zakochany nie widzi świata poza drugą osobą. Prawdziwa miłość pomiędzy kobietą i mężczyzną idzie też w parze z pożądaniem. Nie ma miłości bez pożądania, o czym warto pamiętać. Czasami jednak zdarzają się przypadki, gdy nagle w długoletnim związku, jedna z osób cierpi na zanik libido. To bardzo trudna sytuacja dla obojga partnerów, warto poszukać przyczyn takiej sytuacji.
Co to jest libido?
Libido to naturalny pociąg erotyczny, do drugiej osoby, zwany inaczej pożądaniem. Objawia się on pobudzeniem całego ciała i gotowością do stosunku. Libido jest stanem emocjonalnym i fizycznym, jedno idzie w parze z drugim. Dlatego też przyczyn zaniknięcia libido, jest bardzo dużo.
Przyczyny fizyczne
Bardzo często wpływ na zanik libida u kobiety w związku, mają środki hormonalne, która przyjmuje ona zwykle w formie antykoncepcji. Mogą to być tabletki, plastry, a nawet wkładka domaciczna. Bardzo często to właśnie antykoncepcja wpływa na to, że kobieta przestaje odczuwać pociąg do swojego partnera.
Inne przyczyny, są związane z samooceną i stanem ducha. Jeśli kobieta przybierze na wadze, ma jakieś kompleksy związane ze swoim wyglądem, wtedy traci zainteresowanie seksem, bo czuje się nieatrakcyjna dla swojego partnera.
Można sobie poradzić z zanikiem libido, wystarczy zmienić antykoncepcję na inną, a partner powinien przekonywać swoją ukochaną o niezmienności swoich uczuć i pożądania do niej. Dzięki temu libido może znowu się pojawić.

ladychwila.pl