Sprawdzone pomysły na prezenty dla kobiet. TOP 3

0
Sprawdzone pomysły na prezenty dla kobiet

Kobiety kochają biżuterię, elektroniczne urządzenia, perfumy, ale także kosmetyki oraz seanse w SPA. Jest wiele pomysłów na udane upominki dla pań – poniżej prezentujemy kilka z nich – oto nasz TOP 3.

Łazienki less waste. Co możesz zrobić?

0
Łazienki less waste. Co możesz zrobić?

Less waste szturmem podbija nasze domy. I bardzo dobrze! Świadomość ekologiczna i troska o środowisko to moda, którą możemy tylko chwalić. I kiedy początkowo nasza troska obejmowała niemal wyłącznie kuchnie, dziś ekologia i less waste szturmem podbija również łazienki. Co możesz zrobić, aby Twoje codzienne czynności higieniczne byłby bardziej ekologiczne, a jednocześnie wygodne? Oto kilka naszych pomysłów.

W jaki sposób zostać zielarzem fitoterapeuta?

0
zioła

Podstawową formą uzyskania kwalifikacji zawodowych do pracy jako zielarz-fitoterapeuta są studia wyższe. Kierunek zielarstwo jest dobrym i dostępnym na wielu polskich uczelniach kierunkiem. Nauka na takim kierunku trwa zazwyczaj 7 semestrów. Dodatkowo dość kompleksowo stara się przekazać Ci wiedzę praktyczną oraz teoretyczną na temat budowy, działania oraz zastosowania ziół w medycynie. Dodatkowo zdradza tajniki metod efektywnej uprawy w domu. Czekać cię będą też spore ilości godzin zajęć z botaniki, mikrobiologii, chemii oraz genetyki roślin.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-zielarzem-fitoterapeuta-studia-zielarskie-i-kierunek-zielarz-fitoterapeuta/

Kurs na zielarza fitoterapeutę

Inną drogą zawodu zielarza jako fitoterapeuta i jest właśnie kurs. W takim przypadku w mniejszym stopniu będziemy zajmować się uprawą i pozyskiwaniem roślin, a bardziej będziemy koncentrować się na zastosowaniu ich w procesach leczniczych i terapeutycznych. Pod takim kątem również prowadzone są kursy zawodowe, których ukończenie daje nam uprawnienia zawodowe do podjęcia się takiego stanowiska. 

Organizowane są przez polską agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, ale również przed podmioty zielarskie i medyczne. Cały kurs trwa około 190 godzin oraz porusza tematy, których możemy spodziewać się na uczelni. Studia wyższe są Zresztą dobrym podglebiem do pogłębienia swoich kompetencji jako fitoterapeuta.

Uprawnienia zawodowe – zielarz-fitoterapeuta

Ukończenie takiego kursu powoduje, że otrzymujemy kwalifikacje zawodowe dla specjalizacji zielarza fitoterapeuty. Są one zgodne z wymaganiami ministerstwa edukacji i pracy. Taki certyfikat wydawany jest w języku polskim, świadczy on o naszym wykształceniu i dodaje powagi podczas starania się o zatrudnienie.

Zobacz też: http://www.unumodels.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-bibliotekarz-od-czego-zaleza-zarobki-bibliotekarza/

Dlaczego tak ważny jest profesjonalizm salonu perukarskiego?

0
profesjonalizm salonu perukarskiego

Jak zapewne doskonale zdają sobie Państwo sprawę, w naszym kraju aż roi się od wszelkiej maści salonów medycyny estetycznej oraz zakładów fryzjerskich oferujących swoim konsumentom peruki wykonane z różnorakich materiałów. Część z nich stara się przyciągnąć potencjalnych klientów zadziwiająco niską ceną, jednakże przed skorzystaniem z ich usług radzimy dokładne zapoznanie się z recenzjami publikowanymi przez osoby, które już z takiej oferty skorzystały, okazać się bowiem może, że zamiast wymarzonego produktu wykonanego z dbałością o najmniejsze nawet szczegóły staniemy się posiadaczami wyrobu będącego jedynie podróbką, która nawet przy najpieczołowitszej konserwacji służyć nam będzie przez maksymalnie kilka tygodni.

Jeżeli problemu takiego pragniemy uniknąć, wysoce zalecane jest skorzystanie z oferty renomowanego przedsiębiorstwa oferującego peruki wykonane zgodnie z obowiązującymi trendami perukarskimi a także gwarantujące ponadprzeciętną żywotność dzięki wykonanym materiałom. Z przyjemnością informujemy, że wszystkim zainteresowanym, niezależnie od wieku czy płci jesteśmy w stanie dostarczyć takie właśnie produkty. Co więcej, nasi eksperci gwarantują możliwość stuprocentowej personalizacji peruki, co oznacza, że jej długość, grubość, kolor bazy, jak również stopień skrętu poszczególnych pasemek będą Państwo mogli dobrać samodzielnie, zgodnie z Państwa preferencjami jak również biorąc pod uwagę rolę, jaką peruka będzie miała pełnić w Państwa życiu.

Niektórzy konsumenci decydują się bowiem na wyroby bardzo wytrzymałe, które to mają oni zamiar nosić każdego dnia, niezależnie od warunków pogodowych czy oświetlenia, natomiast pozostali klienci o wiele bardziej zainteresowani są wyrobami syntetycznymi, które wykorzystane mają zostać podczas imprez okolicznościowych czy zjazdów rodzinnych celem ukrycia niedoskonałości fryzury. W naszym salonie mogą Państwo także skorzystać z porad ekspertów, którzy doradzą Państwu produkty cieszące się w obecnym sezonie największą popularnością oraz podpowiedzą w jaki sposób należy o nie dbać, by służyły możliwie jak najdłużej!

Badanie słuchu u dzieci

0
Badanie słuchu u dzieci

Kiedy dochodzi do uszkodzenia bądź upośledzenia słuchu u nastolatka lub osoby dorosłej, jest ona sama w stanie zorientować się, jeżeli odbiór dźwięków uległ zmianie, bądź jego jakość pogorszyła się. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak pilna wizyta u lekarza i odpowiednia jego interwencja. Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli mamy do czynienia z upośledzeniem słuchu u dzieci i noworodków, które nie są w stanie zrozumieć i zasygnalizować zaistniałego problemu. Jak zatem stwierdzić, że nasze dziecko ma problemy ze słuchem? Z pomocą przychodzą specjalistyczne badania słuchu.

Noworodki

Pierwsze badanie słuchu u dziecka ma miejsce zaraz po urodzeniu, przed wypisaniem noworodka i jego mamy ze szpitala. Badanie to wykonuje się najczęściej w trakcie snu dziecka i jest ono całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne.

Istnieją dwie metody badania słuchu noworodków. Pierwsza z nich zwana testem otoemisji akustycznej. Polega na wprowadzeniu do ucha niemowlęcia tzw. sondy pomiarowej, składającej się z małego głośniczka oraz bardzo czułego mikrofonu. Za pośrednictwem głośnika wysyła się krótkie, ciche sygnały, które po dotarciu do części ucha wewnętrznego, zwanej ślimakiem dają sygnał zwrotny rejestrowany przez mikrofon. Brak tego sygnału może świadczyć o uszkodzeniach słuchu.

Drugim sposobem badania słuchu noworodka jest test słuchowej odpowiedzi pnia mózgu. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się elektrody umieszczane na głowie oraz uchu dziecka. W każdym uchu umieszczona zostaje słuchawka, przez którą do każdego ucha z osobna, wysyłane są dźwięki. Umieszczone na głowie elektrody wychwytują fale aktywności mózgowej pojawiające się podczas odtwarzania sygnału. Umożliwia to ustalenie progu słyszenia na podstawie analizy aktywności mózgu. przeczytaj też o faktach na temat aparatów słuchowych w tym artykule.

Odkurzacz pionowy 2 w 1 czy warto kupować?

0
odkurzacz pionowy 2 w 1
fot. pixabay.com

Odkurzacze obecnie są tak innowacyjne i dopasowane do naszych potrzeb, że ich użytkowanie sprawia nam ogromną przyjemność, a także sprzyja regularnym porządkom w naszym domu. Jednym z takich rozwiązań, które zyskują na popularności, jest odkurzacz pionowy 2 w 1. Sprawdź, co warto wiedzieć, przed jego zakupem!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-odkurzacz-pionowy-2-w-1/

Odkurzacz pionowy

To świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim odkurzaniu małych przestrzeni lub dbaniu o punktowe sprzątanie najbardziej zabrudzonych kątów, takich jak np.: wiatrołap. Odkurzacz pionowy jest bardzo kompaktowym sprzętem, który nie zajmuje wiele miejsca, a do tego jego używanie jest bardzo wygodne!

Odkurzacze pionowe mają dwa rodzaje zasilania, które możemy dopasować do swoich potrzeb. Jedną z możliwości jest zasilanie akumulatorowe, a drugą zasilanie na prąd. Zasilane akumulatorowe jest o tyle wygodne, że nie ogranicza nas żaden kabel w trakcie sprzątania, ale długość pracy takiego modelu odkurzacza może być niewystarczająca.

Opcja zasilania na kabel ma nieograniczone możliwości działania, ale jednak ograniczać nas będzie długość kabla, który zasila nasz odkurzacz pionowy.

Odkurzacz pionowy 2 w 1

Takie modele odkurzaczy mają dołączony do zestawu odkurzacz ręczny, który można swobodnie w każdej chwili odłączyć od odkurzacza pionowego i skorzystać przy różnych zakamarkach, które chcemy wyczyścić w naszym domu.

Dodatkowo taki odkurzacz możemy również wykorzystać przy sprzątaniu samochodu albo kanapy czy foteli. Odkurzacz pionowy 2 w 1 nie zajmuje dużo miejsca, a więc sprawdzi się doskonale dla osób, które mają małe mieszkanie lub pragną regularnie czyścić swoje małe biuro.

Odkurzacz pionowy 2 w 1 to świetne, innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród osób, które chcą szybko coś odkurzyć i pozbyć się brudu. Wówczas model zasilany na akumulator sprawdzi się doskonale.

Przeczytaj też: http://www.kochamydzieci.pl/odkurzacz-dla-dzieci-czy-warto-kupowac/

Nieruchomości Brzeg

0
Nieruchomości Brzeg

Chyba każdy chciałby mieć swoje własne mieszkanie. Jednak patrząc na nieruchomości na sprzedaż Brzeg okazuje się, że tak naprawdę niewiele osób stać na to, żeby stać się właścicielem nieruchomości.

Kupowanie kosmetyków w Internecie

0
kupowanie kosmetyków w internecie
fot. pexels.com

Obecnie praktycznie wszystko możemy kupić w Internecie. Również kosmetyki. Jednakże, czy jest to bezpieczne i czy warto kupować kosmetyki w Internecie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście! Dowiedz się więcej!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/czy-kosmetyki-mozna-bezpiecznie-kupowac-w-sieci/

Zakupy w Internecie

Obecnie to najbardziej powszechna metoda robienia zakupów. Jest nie tylko szybka, ale również pozwala na większą wygodę i komfort. Zakupy przez Internet możemy robić w każdej porze dnia oraz nocy, a także z każdego miejsca, w którym mamy połączenie z siecią i urządzenie, które to połączenie nawiązuje.

Zakupy przez Internet cieszą się ogromną popularnością wśród wielu osób. Są nie tylko wygodne, ale również pozwalają na większy wybór oraz możliwość śledzenia różnych promocji w wielu sklepach. Robienie zakupów przez Internet to również możliwość kupienia online oraz odebrania stacjonarnie. To pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy za przesyłkę a nawet i kupienie towaru taniej niż w sklepie stacjonarnym.

Kosmetyki kupowane w Internecie

Chcąc kupić kosmetyki w Internecie lepiej wcześniej wiedzieć z czym mamy do czynienia. Dokładniej, jeśli np.: kupujemy perfumy w Internecie to lepiej wcześniej znać ich zapach, aby się nie zawieść. Zwłaszcza, że niektóre produkty kosmetyczne nie podlegają zwrotom.

Kupowanie sprawdzonych kosmetyków przez Internet to znacznie mniejsze ryzyko, ponieważ już wiemy z czym mamy do czynienia, możemy się jedynie obawiać, że przyjdą w uszkodzonej przesyłce, ale to ogromna rzadkość, a nawet nie wina sprzedawcy a firmy kurierskiej.

Kupując kosmetyki w Internecie raczej nie masz się czego obawiać. Masz za to o wiele większy wybór niż w sklepach stacjonarnych, a także możliwość dokonania zakupu w dowolnej dla ciebie chwili. Nierzadko również w Internecie trafisz na ciekawsze oferty cenowe niż w sklepach stacjonarnych. Możesz również zamówić i odebrać towar w sklepie, a wówczas nie zapłacisz za przesyłkę.

Przeczytaj też: http://www.zareczona.pl/medycyna-estetyczna/

 

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

0
Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać

Bezprzewodowe słuchawki są nie tylko wygodne, ale i bardzo funkcjonalne. Sprawdzają się między innymi w drodze do pracy, a także podczas uprawiania sportu. Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać dla siebie? Lepiej sprawdzą się douszne, czy nauszne? 

Plączący się kabel do słuchawek to zmora, którą bez wątpienia zna każdy. Ile to razy rozplątanie ich zajmuje nam tyle samo czasu co jazda komunikacją miejską do pracy, czy szkoły? To potrafi doprowadzić do szału nawet najbardziej opanowaną osobę. Na szczęście od kilku lat na rynku dostępne są już także słuchawki bezprzewodowe. Nie ma wątpliwości, że warto się w takie wyposażyć, szczególnie jeśli lubimy często słuchać muzyki, czy też audiobooków. Obecnie mamy bardzo duży wybór wśród bezprzewodowych urządzeń, zarówno tych dousznych, jak i nausznych. Co więcej, możemy kupić je w naprawdę atrakcyjnych cenach. Sprawdźmy więc, jakie słuchawki bluetooth lepiej wybrać. Małe i praktyczne Apple AirPods Pro? A może solidne, ale i poręczne JBL E55BT. Oba modele to absolutne hity wśród słuchawek dostępnych na https://www.oleole.pl/sluchawki,g!sluchawki-bezprzewodowe.bhtml.

Apple AirPods Pro — kultowe słuchawki douszne

Apple AirPods Pro to słuchawki, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich poprzedniczki bowiem absolutnie zrewolucjonizowały branże. Chociaż w sklepach już wcześniej dostępne były bezprzewodowe słuchawki douszne, to jednak design i funkcjonalność tych od Apple pobiła wszystkich na głowę. Apple AirPods Pro to po prostu najwyższa półka, jeśli chodzi o słuchawki. Są małe, poręczne, samodzielne, a dodatkowo wyposażone zostały w system aktywnej redukcji dźwięków z otoczenia. Czego chcieć więcej? Ta ostatnia funkcja, zdecydowanie wyróżnia produkt Apple spośród wszystkich innych słuchawek dokanałowych. Do tej pory zarezerwowana była ona bowiem przede wszystkim dla sprzętu nausznego. Tutaj natomiast to niepozorne urządzenie, jest w stanie niemal całkowicie wytłumić otaczający nas hałas, co przy okazji ma ogromny wpływ na jakość dźwięku.

Apple AirPods Pro są doskonałe dla osób, które sporo podróżują lub często uprawiają sport. Słuchawki możemy bardzo łatwo naładować i nie jest nam do tego potrzebne gniazdko. Zasilaczem jest bowiem w tym przypadku poręczne etui. AirPods Pro po całkowitym naładowaniu działają do pięciu godzin.

JBL E55BT — nauszne słuchawki

Firma JBL z pewnością znana jest wszystkim miłośnikom sprzętu audio. Nauszne słuchawki JBL E55BT cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Są bardzo wygodne, poręczne i zapewniają doskonałą jakość dźwięku. A to właśnie o to przecież nam chodzi! Mimo że są to słuchawki nauszne, to nie zajmują dużo miejsca. Możemy bowiem z łatwością je złożyć, dzięki czemu ich przenoszenie nie sprawia problemu.

JBL E55BT doskonale wytłumiają wszystkie dźwięki wokół. Co więcej, są bardzo wygodne. Miękki i elastyczny materiał idealnie dopasowuje się do naszej głowy, dzięki czemu sprawdzają się do noszenia nawet przez kilka godzin. Sprzyja temu również niezwykle mona bateria, która po naładowaniu pracować może nawet 20 godzin.

Apple AirPods Pro, czy JBL E55BT? Które słuchawki kupić?

Zarówno Apple AirPods Pro, jak i JBL E55BT oferują nam doskonałą jakość. Które z nich więc lepiej wybrać? Właściwie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Urządzenia bardzo różnią się między sobą, dlatego też wszystko zależy od naszych preferencji. Warto zwrócić uwagę, że oba modele zapewniają nam doskonałą klasę dźwięku. Musimy po prostu rozważyć, czy lepiej sprawdzą się u nas większe słuchawki nauszne, czy mniejsze dokanałowe.

Jakie cechy powinna mieć karma dla kota?

0
karma dla kota

Właściwe żywienie zwierząt domowych sprawia, że mogą żyć one w zdrowiu i dobrej kondycji. Odpowiednio zbilansowana karma dla kota jest czymś niezbędnym w jego życiu. Im mniej przetworzona, tym lepiej dla samego zwierzęcia. Warto jednak wiedzieć, jakie cechy w kociej karmie są niezbędne.

Układ pokarmowy kota i jego potrzeby

O ile psy hodowane w domach zaczęły już odżywiać się wszystkimi składnikami diety ludzkiej, a przez to stały się lepiej dostosowane do pozyskiwania składników odżywczych na przykład z roślin, o tyle koty nadal są bezwzględnymi mięsożercami. Brzmi strasznie? W rzeczywistości oznacza to, że podstawą kociej diety powinny być składniki odzwierzęce, przede wszystkim w formie mięsa. Koty polujące zazwyczaj mają kontakt z produktami roślinnymi jedynie z żołądków i jelit swoich ofiar, w przypadku zwierząt domowych – myszy i drobnych ptaków. Tam produkty roślinne są już częściowo nadtrawione, co zwiększa ich dostępność biologiczną, a nie sprawia, że kot może z ich udziałem przeżyć w zdrowiu następne miesiące.

Z tego właśnie powodu karma dla kota powinna być przede wszystkim wysokobiałkowa, przy czym białko to musi pochodzić z produktów zwierzęcych. W karmach dla kotów istotna jest dostępność składników, a to właśnie aminokwasy białek zwierzęcych będą przez koci organizm najlepiej przyswajane. Wynika to między innymi z obecności w sokach trawiennych takich enzymów, które umożliwiają trawienie właśnie składników odzwierzęcych, a nie dają możliwości strawienia ziarna pszenicy czy ziemniaka.

Karma sucha czy mokra?

Tutaj, jak w przypadku wielu innych aspektów związanych z żywieniem, istotna jest sytuacja danego kota. Sucha karma dla kota jest zazwyczaj bardziej skondensowana, co oznacza, że porcja jest mniejsza niż karmy suchej. Różnica polega na braku wody w pokarmach w formie suchego granulatu oraz jej obecności w mokrej karmie. W związku z tym, że koty generalnie nie przepadają za piciem wody stojącej, wiele osób wybiera żywienie pokarmem mokrym, który dostarcza wody wraz z pożywieniem. Pozwala to utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia, zwłaszcza że podstawą diety kota powinna być właśnie woda, a nie mleko, jak nadal uważa wielu właścicieli.

W niektórych przypadkach wskazane jest podawanie konkretnego typu karmy. Przykładowo, jedzenie mokrej karmy dla kotów bez zębów albo z zagojonymi obrażeniami w obrębie pyska będzie łatwiejsze. Pokarm nie wymaga takiego rozdrobnienia. Co więcej, mokre karmy są też mniej przetworzone, a sposób pakowania sprawia, że dłużej zachowują świeżość bez dodatków większej ilości konserwantów. Jednocześnie niektóre produkty specjalistyczne, podawane w formie dietoterapii, występują wyłącznie w formie karm suchych – wówczas należy je wybrać, kierując się zdrowiem kota jako priorytetem.

ZOBACZ TEŻ