Jak zorganizować firmową wigilię

Wspólne świętowanie Bożego Narodzenia dotyczy nie tylko rodzin, ale też rozmaitych grup społecznych – członków kół zainteresowań, uczniów, studentów czy przyjaciół. Nie inaczej jest w miejscach pracy, gdzie współpracujące ze sobą osoby spotykają się kilka dni przed świętami, aby celebrować ten niezwykły czas jedząc wspólnie posiłek i rozmawiając. Jeżeli po raz pierwszy stoisz przed zadaniem, jakim jest organizacja wigilii firmowej, zapoznaj się z treścią naszego artykułu. Możliwe, że nasze porady pomogą Ci przygotować to wydarzenie bez komplikacji.

Spotkanie w restauracji czy w biurze?

Wybór miejsca imprezy zależy od wielu różnych czynników. Podstawowym warunkiem jest oczywiście dostępny budżet. Jeżeli jest niewielki, nie ma nad czym się zastanawiać. Lepiej zorganizować catering we własnym zakresie. Oprócz kwestii finansowych, dobrze zastanowić się nad tym jak wyglądają relacje w biurze. Jeżeli pracownicy tworzą zgrany zespół, każde miejsce będzie odpowiednie. Natomiast w przypadku, gdy pomiędzy nimi można wyczuć pewnego rodzaju dystans, prawdopodobnie lepiej będzie zorganizować wigilię w kameralnych warunkach. Brak obecności obcych osób i aromatyczne grzane wino pomoże rozwiązać języki i będzie sprzyjać integracji. Urządzenie wigilii w restauracji też ma swoje zalety. Po pierwsze, może sprawić, że pracownicy poczują się bardziej docenieni, gdy zostaną zaproszeni w eleganckie miejsce. Poza tym, jeżeli chodzi o posiłki, napoje czy sprzątanie właściwie nic nie będziesz musiał robić.

Upominki dla pracowników

Prezenty świąteczne dla pracowników to kolejny temat, którym warto się zająć. W zależności od budżetu może być to świąteczna premia, ciekawy gadżet lub wytrawne smakołyki. Ulubionym podarunkiem jest oczywiście pierwsza opcja, ponieważ w okolicy Świąt Bożego Narodzenia niemalże każdy odczuwa większe wydatki. Nie da się jednak ukryć, że nawet symboliczny podarunek zazwyczaj spotyka się z pozytywnym odbiorem. Popularne drobne prezenty świąteczne to ceramiczne kubki z zabawnym hasłem, błyszczące ozdoby choinkowe czy artykuły piśmiennicze. Jeżeli wolałbyś zamówić bardziej oryginalny upominek, odwiedź sklep z gadżetami reklamowymi. Znajdziesz tam mnóstwo rozmaitych propozycji, które mają szansę sprawdzić się jako prezenty świąteczne. Dodatkowo, możesz ozdobić je nadrukiem z logo swojej firmy.

Rozrywki przy wigilijnym stole

Firmowa wigilia to też świetna okazja do integracji. Pyszne jedzenie i grzane wino z pewnością rozluźni atmosferę i będzie sprzyjać nawiązywaniu relacji. Możecie dodatkowo podkręcić atmosferę organizując różnego typu rozrywki. Mogą to być zarówno tradycyjne gry planszowe i towarzyskie, jak i gra na Playstation. Ważne, żeby wszyscy dobrze się bawili przy wspólnej rywalizacji. Pozytywna atmosfera w firmie to jeden z najlepszych sposobów na związanie z nią pracowników. Jeżeli znasz swoich pracowników, na pewno będziesz wiedział co sprawi, że będą się dobrze bawić. Jeśli nie, zaplanuj kilka możliwości i dostosuj je do swoich obserwacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ