Laserowa korekcja wzroku

Wady wzroku mogą dotknąć osobę w każdym wieku bez względu na płeć. Zarówno krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm występuje u osób dorosłych, jak i dzieci. Bardzo długo jedynym sposobem na poprawę widzenia było noszenie okularów. W czasem pojawiły się soczewki kontaktowe, do których jednak nie wszyscy chcą się przekonać. Obecnie dostępna jest nowoczesna, innowacyjna metoda, która daje trwały efekt i przywraca pełen komfort widzenia. To laserowa korekcja wzroku, która wzbudza ogromne zainteresowanie.

Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań. Wiele osób boi się tego, że zabieg nie tylko nie poprawi widzenia, ale wręcz je pogorszy. Tymczasem okazuje się, że ryzyko powikłań w przypadku laserowej korekcji wzroku jest naprawdę niewielkie. Obecnie to jedne z najbezpieczniejszych zabiegów wykonywanych w okulistyce. Oczywiście musisz pamiętać, aby postawić na renomowaną placówkę cieszącą się doskonałą opinią. To gwarancja tego, że trafisz w naprawdę dobre ręce. Opinie na temat konkretnych placówek często umieszczone są na dedykowanych temu podstronach, tak jak na przykład na https://blikpol.pl/opinie.

Czy zabieg laserowej korekcji wzroku jest bolesny?

Powodem, dla którego wiele osób nie decyduje się na laserową korekcję wzroku jest przekonanie, że zabieg ten jest bolesny. Tymczasem okazuje się, że naprawdę nie ma się czego obawiać. Przed przystąpieniem do zabiegu oczy zostaną dokładnie znieczulone za pomocą specjalnych kropli. Co z dolegliwościami bólowymi po zabiegu? Też nie należy się ich obawiać. Przez kilka dni może jedynie utrzymywać się niewielki dyskomfort, a także takie objawy, jak:

  • łzawienie;
  • zwiększona wrażliwość na światło;
  • obrzęk powiek.

Nie są to jednak dolegliwości wymagające stosowania jakichkolwiek środków przeciwbólowych.

Czy laserowa korekcja wzroku usuwa wadę w stu procentach?

Ci, którzy rozważają poddanie się laserowej korekcji wzroku bardzo często pytają, czy zabieg usuwa wadę naprawdę skutecznie. Należy jasno zaznaczyć, że u zdecydowanej większości pacjentów po zabiegu wada całkowicie znika. Co więcej, rezultat jest naprawdę trwały. Oznacza to, że nie trzeba zabiegu powtarzać, czy go poprawiać. W sporadycznych przypadkach zachodzi konieczność powtórnej ingerencji w oko. Nie zdarza się to jednak często.

Czy laserowa korekcja wzroku wymusza długą nieobecność w pracy?

Nie brakuje osób, które chcą cieszyć się ostrością widzenia, a jednocześnie zależy im na tym, aby jak najszybciej wrócić do pracy. W przypadku laserowej korekcji wzroku nie należy obawiać się długiej rekonwalescencji. Większość pacjentów bardzo szybko wraca do normalnej aktywności. Warto jednak pamiętać, aby przynajmniej przez kilka dni po zabiegu odpoczywać i nie męczyć wzroku. Krótkie zwolnienie lekarskie na pewno jest tym, co warto rozważyć.

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który pozwala skutecznie pozbyć się najpopularniejszych wad widzenia. Jest szybki, stosunkowo nieskomplikowany, daje naprawdę bardzo dobre i przede wszystkim trwałe efekty. Decydując się na niego, pamiętaj, aby wybrać doświadczoną placówkę cieszącą się naprawdę dobrą opinią. To gwarancja tego, że zabieg zostanie wykonany przy zachowaniu najwyższych standardów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ