Dzięki oświetleniu ledowemu możemy nie tylko zmniejszyć rachunki za prąd. Nie każdy wie, że dzięki niemu możemy również zdrowiej oświetlać swój dom!

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnych źródeł światła. Tak popularne kiedyś żarówki żarowe są obecnie spotykane coraz rzadziej – wynika to głównie z faktu, że pobierają bardzo dużo prądu i szybko się przepalają. Oprócz nich do dyspozycji mamy też świetlówki kompaktowe i żarówki halogenowe, a także oświetlenie ledowe.  

Dzisiaj to właśnie oświetlenie LED jest jednym z najczęściej wybieranych – chociaż za artykuły tego rodzaju będziemy musieli zapłacić nieco więcej niż za pozostałe, to jednak to sprawdzony wybór, godny XXI wieku.

W sprzedaży możemy znaleźć pełną gamę produktów oświetleniowych bazujących na diodach LED. To żarówki z różnymi gwintami, które stosujemy po prostu zamiast innych typów żarówek, możemy też kupić oczka świetlne oraz paski oświetleniowe, a nawet lampy, na przykład lampy Philips, które wyposażone są we wbudowane diody LED.

Oświetlenie ledowe pozwala na obniżenie zużycia prądu nawet o 85%. Cechuje się przy tym wydłużoną żywotnością – czas pracy diod to zwykle od 15 tysięcy do 30 tysięcy godzin, dlatego możemy stosować je przez lata. LED-y nie nagrzewają się tak mocno jak inne źródła światła, do ich produkcji nie stosuje się toksycznych materiałów, a także dają mocne światło od razu po włączeniu.

Warto także wiedzieć, że ledowe źródła światłą są też bezpieczne i zdrowe. Nie produkują promieniowania UV, a także podczerwonego, nie zwiększają też ryzyka zagrożenia termicznego skóry oraz siatkówki oka. Warto wskazać, że nadmierne narażenie na promieniowanie UV może powodować nawet nowotwory skóry oraz uszkodzenia wzroku! To powoduje, że pod względem fotobiologicznym diody ledowe są najlepszym wyborem dla wymagających osób, którym zależy na większej ochronie siebie i swoich bliskich.

Zatem jeśli poszukujesz bezpiecznych źródeł światła w swoim domu, pomyśl o oświetleniu ledowym. Pełną ofertę producentów można znaleźć już teraz przez internet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ