Soundbary do 1000 zł

Coraz częściej chcemy cieszyć się lepszą jakością dźwięku niż tylko ta standardowa zapewniana przez telewizory. Jeśli mamy wystarczająco duży budżet i odpowiednio dużo miejsca w salonie, dobrym rozwiązaniem będzie kino domowe. Jeśli jednak nasz salon ma skromniejsze rozmiary i nie chcemy wydawać kilku pensji na ten cel, warto pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem, jakim jest soundbar. To urządzenie pomoże podkręcić jakość dźwięku, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca dzięki swojej zwartej formie. Co ciekawe, da się znaleźć świetnej jakości soundbary do 1000 zł.

Soundbar czy kino domowe?

O ile zestawy kina domowego można znaleźć w podobnych cenach, to jednak niosą one ze sobą pewne niedogodności. Oczywiście – sprawiają, że dźwięk staje się bardziej krystaliczny, ale i wymagają ustawienia głośników w całym salonie w strategicznych miejscach. Tylko wtedy taki system nagłośnienia daje pożądany efekt. Jednakże, aby kino domowe miało sens, trzeba mieć znacznie większy budżet i najlepiej znajdować się w trakcie remontu, żeby mieć okazję sprytnie ukryć przewody. Soundbar z kolei ma taką zaletę, że mieści się w jednym urządzeniu, zwykle o podłużnej budowie i można go umieścić pod samym telewizorem, na szafce RTV. Oczywiście trudno porównywać soundbary do 1000 zł z kinem za 10 razy tyle, ale jest to kompromis, który daje całkiem zadowalające efekty zarówno w czasie seansów filmowych, maratonów seriali, jak i podczas grania na konsoli. Inną zaletą, jaką posiada soundbar, jest możliwość bezprzewodowego łączenia się ze sprzętami typu telefon czy tablet.

Jakie soundbary do 1000 zł wybrać?

Kupując tego typu sprzęt, warto zwrócić uwagę na opcje połączeń oraz wspierane formaty dźwięku. To podstawa. Jeśli chodzi o dobrej jakości soundbary do 1000 zł, na początek dobrze wziąć pod uwagę model Samsung HW-MS651. Ma on wbudowany subwoofer i zapewnia odpowiedni bas oraz sporą, jak za tę kwotę, moc dźwięku. Takie urządzenie może mieć maksymalnie do 12 głośników, ten ma ich 9. Łączy się ponadto bezprzewodowo z innymi sprzętami tej marki.

Inny soundbar o nieskomplikowanej budowie, ale dobrej jakości dźwięku w tym przedziale cenowym, to Philips HTL 1190B/12. Dobrze sprawdzi się przy telewizorach, których dźwięk pozostawia wiele do życzenia. Oba modele mają estetyczną formę i są wykonane na tyle dobrze, by sprawić jak najwięcej frajdy z oglądania telewizji czy grania na konsoli.

Pewne zaskoczenie, jeśli chodzi o soundbary do 1000 zł, to JBL Bar Studio. Jest niedrogi w porównaniu do konkurentów, bo da się go kupić już za niecałe 800 zł. Dedykuje się go raczej do niewielkich salonów i sam również posiada niezbyt duży gabaryt. Tym bardziej zaskakuje krystalicznym dźwiękiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ