minimalizm

Styl minimalistyczny zyskuje coraz większą popularność nie tylko w modzie, ale także we wnętrzach. Nie ma się co dziwić, jest bardzo prosty oraz łatwy, a przecież piękno tkwi w prostocie. Jest dodatkowo łatwy to sprzątania oraz bardzo elegancki. Na czym on polega i jak wkomponować go do swojego mieszkania?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/styl-minimalistyczny/

Styl minimalistyczny. Style wnętrz

Styl minimalistyczny jest znacznym przeciwieństwem do stylu boho, w którym znajdziecie wiele kolorów, tekstur, wzorów, dekoracji, obrazów, perskich dywanów, kocyków i wiele, wiele innych. Styl minimalistyczny  opiera się jak sama nazwa mówi na minimaliźmie oraz prostocie. Jakie kolory definiują ten styl? Jak wprowadzić go do własnego domu?

Styl minimalistyczny sypialnia

Sypialnia w stylu minimalistycznym jest z pewnością spokojna i brak w niech chaotyczności, nie posiada nadmiaru dekoracji, obrazków, szaf wypełnionej po brzegi wieszakami z ubraniami. W takiej sypialni główną rolę gra łóżko, które jest sercem sypialni. W stylu minimalistycznym dobrze jest, aby było dużo koloru biało lub jasno szarego. Meble znajdujące się w sypialni powinny znajdować się najlepiej na przeciwko łóżka, powinny być one jednego koloru, najlepiej białego.

Sypialnia powinna być miejscem odpoczynku po stresowym dniu w pracy lub w szkole. Jeśli lubicie harmonię i brak nadmiernych dekoracji oraz ład dookoła – styl minimalistyczny jest właśnie dla was. W takim stylu o wiele wiele łatwiej jest utrzymać porządek, mimo białych mebli i jasnej pościeli, ponieważ brak jest gromadzącego się kurzu na bibelotach i dekoracjach, ponieważ ich po prostu nie ma lub jest ich bardzo mało.

Styl minimalistyczny to też organizacja opanowana do perfekcji. Należy wiedzieć jak rozplanować uporządkowanie wszyskich rzeczy, zarówno w kuchni jak i w garderobie czy łazience. Minimaliści wychodzą jednak z założenia, że nie ma co gromadzić rzeczy na zasap, ponieważ może to wprowadzić tylko niepotrzebny nieporządek i chaos.

Zobacz też: http://www.modny-styl.pl/propozycje-na-prezent-na-rocznice/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ