Wiosenne porządki w ogrodzie – jak sprawnie przez nie przejść?

Wiosna w końcu zawitała do Polski, a więc nadszedł długo wyczekiwany czas przez każdego ogrodnika. Po okresie stagnacji, gdy większość roślin zapadła w sen, pora na ich pobudkę i uporządkowanie zimowych zaległości. Sprzątanie ogrodu to nie tylko zabieg estetyczny, lecz także sposób na pobudzenie krzewów, kwiatów i drzew do kwitnienia.

Chcesz, żeby Twój ogród był piękny? Właśnie teraz jest odpowiedni czas, żeby poświęcić szczególną uwagę pielęgnacji roślin i uporządkowaniu przydomowego zielonego zakątka. Ziemovit podpowiada, o czym pamiętać w czasie wiosennych prac w ogrodzie.

Wygląd ma znaczenie – sprzątamy ogród na wiosnę

Gdy temperatura utrzymuje się już na stałym poziomie i nie ma ryzyka wystąpienia przymrozków, możesz przystąpić do zdejmowania zimowych osłon z roślin. Oprócz tego pozbieraj suche liście, resztki traw i bylin, usuń uszkodzone drzewa, krzewy oraz martwe chore pędy. Przyjrzyj się też dokładnie, w jakim stanie jest trawnik. Zagrab go, usuń mech, a jeśli zauważysz ubytki, uzupełnij braki przy pomocy Regeneratora Trawnika, szybko wytwarzający dużą liczbę nowych pędów.

W ramach wiosennych porządków koniecznie usuń też chwasty, które po zimie mogą coraz częściej odwiedzać Twój ogród. Przezorny ogrodnik zawsze będzie przygotowany do działania. Zadbaj o środek ochrony roślin taki jak Agrosar 360 SL. Uwieńczeniem ogrodowych porządków okaże się oczyszczenie oczka wodnego.

Idzie nowe, czyli co można sadzić w ogrodzie na wiosnę

Kiedy tylko ziemia rozmarznie i się ociepli, zacznij wysadzać do gruntu groch, bób, rzodkiewkę, szpinak, wczesne odmiany marchwi, kopru i cebuli. Możesz też sadzić dymkę oraz czosnek. Uwielbiasz maliny? Nie czekaj do przyszłego roku. Jeżeli ziemia jest sucha, rozpocznij sadzenie krzewów malin. W Twoim ogrodzie dominują rośliny ozdobne? Koniec marca i początek kwietnia stanowią dobry czas na wysiewanie nasion rezedy, groszku pachnącego, nagietka oraz wilca trójbarwnego. Jeśli kupiłeś drzewka lub krzewy z gołymi korzeniami, nie zwlekaj z ich wysadzeniem.

Rozpieszczaj swoje rośliny! Pora na nawozy

Pierwsze słoneczne dni to doskonały moment na rozpoczęcie nawożenia. Twoje rośliny budzą się do życia i wołają o pokarm. Takim posiłkiem dla roślin są – oprócz wody – oczywiście nawozy, które wzmacniają rośliny, zwiększają ich odporność na suszę czy choroby grzybowe oraz zapewniają bujny wzrost. Do wyboru masz nawozy płynne do roślin zielonych i kwitnących oraz nawozy granulowane. Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z ogrodem i obawiasz się, że mógłbyś zaszkodzić roślinom, stosując zbyt dużo środka, wybierz nawozy długodziałające. Pozwalają one wyeliminować ryzyko przenawożenia oraz zapewniają zrównoważony wzrost i rozwój roślin. Do dyspozycji masz np. nawóz długodziałający do trawnika oraz do nawożenia iglaków Ziemovit.

Wiosną przyroda budzi się do życia, a wraz z nią Twój ogród. W czasie tej wspaniałej przygody pamiętaj o regularnej pielęgnacji roślin. Pomogą Ci w tym wysokiej jakości nawozy, podłoża, nasiona i środki ochrony od marki Ziemovit.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ