Jak wychodzić dobrze na zdjęciach?

Wszyscy znamy osoby, które naturalnie wychodzą ładnie na zdjęciach. Często zastanawiamy się, co jest ich sekretem? A może są po prostu naturalnie piękne? Otóż nie! Wystarczy poznać kilka praktycznych i łatwych do zastosowania wskazówek, by nasze zdjęcia przyciągały uwagę, a my byśmy sami byli z nich w końcu zadowoleni.

Zwróć uwagę na pozycję ciała

Niekorzystnie na efekt zdjęcia wpływa przede wszystkim postawa naszego ciała. Przygarbienie, stanie frontem do obiektywu, smutno spuszczone po bokach ręce – w ten sposób niestety nie pomagamy fotografowi wydobyć naszych najlepszych cech. Warto sprawdzić, jaka postawa (oprócz oczywiście wyprostowanej!) jest dla nas korzystna. Najczęściej będzie to półobrót do obiektywu z delikatnie wysunięta jedną nogą, skręconym biodrem i dłonią opartą na kości biodrowej lub przewężeniu talii. Siedząc podczas robienia zdjęcia także warto odwrócić się w bok – w ten sposób nie poszerzymy naszych bioder i ud.

Poznaj swój lepszy profil

Rzadko kiedy wygląda się dobrze na zdjęciach en face, czyli z przodu. Ten typ ujęcia odbiera twarzy głębi, spłaszcza ją i uwydatnia asymetrię rysów. Dlatego tak ważna jest ekspozycja lepszego profilu, podobnie jak delikatne przechylenie się w stronę obiektywu, które wygładza zmarszczki, delikatnie napinając skórę twarzy. Warto pamiętać o szerszym otworzeniu oczy (najlepiej w czasie robienia zdjęcia patrzeć delikatnie ponad obiektyw) i o łagodnym wysunięciu podbródka (w ten sposób niwelujemy podwójną brodę). Jeżeli jednak obawiamy się o widoczność tej mało estetycznej fałdki, to podeprzyjmy głowę na dłoni – nie należy jednak opierać się na ręce całym ciężarem – taki zabieg skutecznie zniekształca dolną część naszego ciała.

Inne wskazówki

Podczas robienia zdjęcia warto jest się po prostu zrelaksować. Zbyt długie napinanie twarzy w wymuszonym uśmiechu kończy się sztucznie i źle wyglądającą na fotografii miną. Lepiej jest rozluźnić mięśnie i po prostu uśmiechać się naturalnie, podążając za naturalnymi zmianami w napięciu twarzy. Dobrze jest też znaleźć zajęcie dla rąk: coś w nich trzymać, prezentować, albo bawić się włosami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ