5 pomysłów na wieczór ze znajomymi

Spotkania ze znajomymi to dla wielu osób jedna z najlepszych motywacji do tego, by jakoś przetrwać trudny tydzień w pracy czy na uczelni. Jak kreatywnie spędzać razem czas w taki sposób, by tworzyć nowe wspomnienia, zamiast w kółko wspominać „dawne dobre czasy”? Telewizja, gry, opowieści – możliwości jest sporo. Oto pięć sprawdzonych pomysłów na wieczór ze znajomymi!

1. Wieczór filmowy

Telewizja nie wiąże się wyłącznie z oglądaniem wiadomości i teleturniejów – dziś możliwości jest naprawdę wiele. Możecie więc zorganizować maraton filmowy czy wspólnie obejrzeć cały sezon jakiegoś intrygującego serialu – nowoczesna telewizja daje Wam naprawdę szeroki wybór. Wybierzcie film, zamówcie dobrą pizzę i… bawcie się dobrze!

2. Wieczór z planszówkami

Jeśli Wasza znajomość gier planszowych ogranicza się do warcabów i Monopoly, koniecznie musicie nadrobić zaległości. Rynek gier planszowych rozwija się naprawdę prężnie, a niektóre tytuły okazują się fascynujące i… maksymalnie wciągające. Jeśli nie wiecie, jak to ugryźć, zacznijcie od prostych, wymagających nieco wyobraźni gier karcianych, jak Dixit czy Concept.

3. Wieczór kulinarny

Zasada „przez żołądek do serca” odnosi się nie tylko do związków romantycznych – równie dobrze można ją zastosować do relacji ze znajomymi. Wspólne gotowanie zbliża i inspiruje, a poza tym daje niezwykle dużo frajdy. Spróbujcie więc umówić się na wieczór kulinarny z jakimś kuchennym wyzwaniem. Może spróbujecie zrobić lasagne albo francuską tartę?

4. Wieczór karaoke

Śpiewać każdy może – szczególnie w domowym zaciszu i zaufanym gronie! Karaoke wbrew pozorom nie jest trudne do zorganizowania: jeśli macie konsolę, możecie wypróbować aplikacje Now Sing lub Singstar, a jeśli nie – wiele znanych piosenek w wersji karaoke znajdziecie na YouTubie.

5. Wieczór – slajdowisko

Jeśli w Waszym gronie są zapaleni podróżnicy, wykorzystajcie to i poproście ich, by zaprezentowali Wam zdjęcia ze swoich wypraw podczas jednego ze spotkań. W ten sposób dowiecie się czegoś nowego o otaczającym Was świecie i… o sobie wzajemnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ