Altany ogrodowe - pomysły na aranżację

Pierwszym skojarzeniem, które przychodzi nam do głowy na hasło „altana ogrodowa”, jest drewniany domek, w którym spędzić można letnie popołudnie, popijając lemoniadę i czytając książkę. Jednak altana może pełnić także inne funkcje. Jakie?

Pierwszym skojarzeniem, które przychodzi nam do głowy na hasło „altana ogrodowa”, jest drewniany domek, w którym spędzić można letnie popołudnie, popijając lemoniadę i czytając książkę. Jednak altana może pełnić także inne funkcje. Jakie?

Schowek na narzędzia

Altana ogrodowa może z powodzeniem być wykorzystywana jako mały ogrodowy składzik na narzędzia. Jeśli zainstalujemy w niej półki i uchwyty – na niewielkiej przestrzeni zmieścimy kosiarkę, grabie, motyki, sekatory, i wszelkie inne sprzęty niezbędne do pielęgnacji ogrodu. Pozostaną one ukryte przed wzrokiem gości, ale będą zawsze pod ręką. To także gwarancja bezpieczeństwa, jeśli z ogrodu korzystają dzieci. Jeśli zamkniemy altanę na kłódkę – wszelkie niebezpieczne akcesoria będą skutecznie zabezpieczone przed najbardziej ciekawskimi maluchami. W dużych altanach istnieje możliwość wydzielenia części gospodarczej i rekreacyjnej.


Kosz na śmieci i kompostownik

Widok kosza na śmieci i kompostownika nie jest widokiem, który chcielibyśmy oglądać w czasie leniwego, letniego popołudnia. Sprytnie urządzona wiata ogrodowa doskonale skryje to, czego nie chcemy prezentować naszym gościom. Mały domeczek, pięknie pomalowany czy obrośnięty roślinnością, będzie stanowił ucztę dla naszych oczu, a jego zawartość nie będzie nam psuła widoków.

Zielona ściana

Aby odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń przechodniów czy sąsiadów – warto ustawić w ogrodzie pergole i trejaże ogrodowe. Umieszczone tuż przy ogrodzeniu trejaże nie zmniejszą powierzchni ogrodu, a skutecznie ograniczą widoczność. Zapewnią nam intymną atmosferę i nieco przytłumią hałasy dobiegające z zewnątrz. Pergola przy bramie wejściowej obsadzona kwitnącym powojnikiem lub róż pięknie będzie witała gości i domowników.

Pergole i trejaże to także dobry sposób na wydzielanie odrębnych stref w ogrodzie, dzięki nim idealnie wytyczymy plac zabaw dla dzieci lub otoczymy nimi domowy basen. Altana ogrodowa czy pergola może być świetnym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni ogrodu,przy czym niekoniecznie muszą one pełnić jedną tylko rolę. Od naszej pomysłowości zależy, w jakim celu je wykorzystamy i jak urządzimy. Warto rozważyć również drewniane donice ogrodowe, które z pewnością dodadzą ogrodowi niesamowitego uroku. Przykładowe donice znajdziecie na https://www.produktyogrodowe.pl/16-drewniane-donice-ogrodowe.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ