Na czym siedzi nowoczesny gracz?

Nowoczesny e-sportowiec mocno koncentruje się na grze. Jest zawodnikiem bezkompromisowym, ponieważ ma świadomość, że kompromisy sprzętowe zazwyczaj wiążą się z mniejszą lub większą stratą, a każdy ubytek jakości narzędzi, powoduje zmniejszone szanse na spektakularne wyniki. Ponieważ wyniki jak w każdym sporcie, również elektronicznym są priorytetem, dlatego wysoka jakość sprzętu jest również bardzo istotna.

Jednym z integralnych elementów wyposażenia graczy są fotele gamingowe. Dobrej jakości krzesło komputerowe pozwala trenować przez wiele godzin w niezmiennie komfortowych warunkach, a możliwości konfiguracyjne takich krzeseł stwarzają sposobność do dość dowolnej ich personalizacji. Ma to niebagatelny wpływ na wygodę podczas gry, a więc również na rezultaty. Gracz idący z duchem czasu wybiera jedną z dwóch wiodących na rynku marek foteli komputerowych. Zazwyczaj jest to więc albo fotel DXRacer, albo też fotel Akracing. Co tak bardzo wyróżnia te dwie marki, że wybór graczy pada właśnie na nie? Oczywiście jakość i sposób wykonania. Tutaj nie ma mowy o błędach konstrukcyjnych, czy niedoróbkach. Wszystko jest zawsze skrupulatnie zaprojektowanie i w najdrobniejszych detalach perfekcyjnie wykonane. Każde kolejne wcielenie jakie otrzymuje fotel Akracing czy  DXRacer jest zawsze świetnie przemyślane i wypełnia lukę, która dotychczas uniemożliwiała niektórym playerom dobranie idealnego krzesła.

Duży wybór modeli może na pierwszy rzut oka wydawać się niepotrzebny, ale jeśli wnikliwie przyjrzymy się ich parametrom, możemy dostrzec subtelne, aczkolwiek bardzo ważne różnice, które sprawiają, że każdy z tych foteli jest ideałem dla kogoś nieco innego. Fotele gamingowe zarówno od DXRacera, jak i te od Akracing to obszerne możliwości dokonywania zmian w ustawieniach. Po pierwsze wysokość siedziska wybierana jest przez użytkownika. Kolejnym punktem, który koryguje sam gracz jest kąt odchylenia oparcia, który można zmieniać w dość sporym zakresie. Fotele dla graczy wymienionych marek pozwalają na położenie oparcia i ułożenie się w fotelu w pozycji leżącej, przy czym należy nadmienić, że konstrukcja jest na tyle mocna i przemyślana, że takie ustawienie w żaden sposób nie destabilizuje fotela. Przeciętnie fotel Akracing ma nieco większy zakres zmiany w obrębie oparcia, aczkolwiek nie przemawia to wcale na niekorzyść konkurenta. Trzecim punktem zmiennym są podłokietniki, które można ustawić w dogodnej pozycji, zmieniając również ich wysokość. Widać tutaj przy okazji, że profesjonalne fotele dla graczy zostały skonstruowane po dogłębnej analizie potrzeb playerów. Dzięki szeroko zakrojonym badaniom wyodrębniono to co dla nich jest najistotniejsze. Każdy fotel DXRacer, jak również fotele Akracing posiadają perfekcyjnie wyprofilowane oparcie. Często jako bonus pojawiają się również poduszki pod głowę i lędźwiowa, których zadaniem jest wzmocnienie podparcia w tych dwóch obszarach. Gracze bardzo cenią ten dodatek, ponieważ zwiększa on komfort i bezpieczeństwo siedzenia w fotelu.

Współcześni gracze nie poszukują sprzętu po omacku, ponieważ mają dużą świadomość swoich wymagań i wiedzą dokładnie czego oczekują od swojego potencjalnego krzesła. Najnowsze fotele dla graczy są więc projektowane z wielkim poszanowanie dla opinii playerów, która to kształtuje kolejne modele foteli powstające w głowach konstruktorów.

dxracer-formula-serie-test

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ