Brzuch w ciąży

Sporo kobiet, które jeszcze nie są w ciąży mają szanse obserwować ciała swoich koleżanek. Nie ulega wątpliwości, że ciało i skóra się zmienia w czasie ciąży i nie łatwo jest wrócić do wyglądu sprzed ciąży. Żeby jednak zachować atrakcyjny lub nawet jeszcze lepszy wygląd po porodzie, dobrze jest dbać o siebie i zdrowo się odżywiać.

Jeśli ciąża nie jest zagrożona przedwczesnym porodem, warto po konsultacji z lekarzem uprawiać jakiś sport, który lubimy i który dobrze wpływa na nasze samopoczucie.

Przyszłe mamy, które dopiero niedawno zrobiły test ciążowy i okazał się on pozytywny, czekają z niecierpliwością na zaokrąglenie się brzuszka. Zwłaszcza te szczupłe kobiety mogą czekać na to trochę dłużej niż ich grubsze koleżanki.

Wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań. Wiele dziewczyn zastanawia się jak rośnie brzuch w ciąży i w którym momencie dziecko rośnie najszybciej. Już po zakończeniu I trymestru, możemy zaobserwować pierwsze krągłości. Ciąża trwa III trymestry i właśnie podczas tego ostatniego najbardziej tyjemy. Dziecko w 4 miesiącu ciąży waży niecałe pół kilograma. Około 6 miesiąca ma jakiś kilogram. Dzieci urodzone w tym okresie mają niewielkie szanse na przeżycie, ponieważ ich masa urodzeniowa jest nieproporcjonalnie niska do wagi innych bobasów urodzonych o czasie.

Bezpieczny czas na urodzenie dziecka następuje po 36 tygodniu. Jeśli nasza ciąża trwa już tyle, możemy odetchnąć z ulgą, ponieważ każdy dzień w brzuchu mamy, pozytywnie wpływa na noworodka.
Medycyna na szczęście idzie do przodu i udaje się ratować prawdziwe maleństwa, które kilkadziesiąt lat temu umierały, ponieważ nie miały odpowiedniego wsparcia medycznego w postaci ciepłych inkubatorów i wielu innych urządzeń.

Brzuch w ciąży rośnie szybko, co sprawia, że mogą pojawić się później rozstępy, z którymi trudno walczyć. Skóra na brzuchu jest jednak dosyć elastyczna i nawet rozwój bliźniaków, może nie powodować większych zmian w wyglądzie skóry, jeśli odpowiednio o nią dbamy i używamy kremów do pielęgnacji.

wizjatv.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ