Kurz osadza się w każdym domu i niezależnie od tego, jakich metod sprzątania używamy, trzeba go zetrzeć przynajmniej co kilka dni. W związku z tym, warto dokładnie sprawdzić, jakie mamy dostępne metody sprzątania, które zminimalizują powstawanie kurzu.

Regularne sprzątanie

Jeżeli dom bądź mieszkanie sprzątamy regularnie to raczej nie musimy przejmować się o to, że w jakimś miejscu będzie bardzo brudno. Niestety, kurz ma to do siebie, że gromadzi się często, także w trudno dostępnych miejscach. Oczywiście, nikt nie będzie przesuwać szaf i innych ciężkich mebli, by pozbyć się kurzu, jednak warto wiedzieć, że tam, gdzie kurz widać to należy ścierać wszystko, zarówno na sucho, jak i na mokro. Należy przy tym pamiętać, aby wybierać detergenty przeznaczone wprost do tworzywa, z jakiego zrobiony jest mebel. Będą też przypadki, że kurzu trudno będzie się pozbyć, między innymi po remoncie. Wtedy na przykład należy przyjrzeć się specjalistycznym detergentom. Dom, w którym systematycznie dba się o porządek, gdzie co parę dni przeciera się elementy mebli, czy dekoracji wnętrz, a także myje podłogi to dom zadbany. Tam też tak często raczej kurz nie będzie się osadzać. Należy również zwracać uwagę na czynniki zewnętrzne, takie jak niedomknięte okna, kiedy mieszkamy blisko jezdni, czy niedomknięte drzwi. Kurz i brud roznoszą się wtedy po całym domu.

Zakup specjalistycznych środków do czyszczenia

Odpowiednie preparaty do czyszczenia i ścierania kurzy można zakupić na leifheitsklep.pl i mieć pewność, że znajdzie się tam wysokiej jakości,
skuteczne i proste w użyciu preparaty. Szczególnie polecane są specjalne ściereczki z mikrowłókien, które zbierają 100% zabrudzeń. Nie mają intensywnego zapachu, a pozbędą się nawet najtrudniejszych do usunięcia plam. Zaopatrzenie się w produkty marki Leifheit jest dobrym pomysłem, gdyż można kupić o wiele więcej rzeczy, dzięki jakim gospodarstwo domowe będzie czyste jak nigdy wcześniej. Nowoczesne formuły zastosowane w poszczególnych preparatach mają na to największy wpływ.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ