Czego nie należy robić podczas sprzątania?

Czego nie robić podczas sprzątania? Jeśli wydaje ci się, że sprzątasz nieefektywnie, być może popełniasz po prostu jakieś błędy. Przekonaj się, jak poprawnie przeprowadzić porządki! Oto lista rzeczy, których nie należy robić podczas sprzątania.

1. Używanie szczotki do kurzu

Podczas  sprzątania nie należy używać szczotki do kurzu. Dlaczego? Przyczynia się to tylko do większych zabrudzeń. Chociaż szczotka jest bardzo wygodna w użytku, to w ogóle niewydajna. Zamiast wycierać kurz, jedynie go roztrzepuje dookoła.

2. Nieopróżnianie odkurzacza

Wydaje ci się, że twój odkurzacz jest już do niczego? A kiedy ostatni raz go opróżniłeś i wyczyściłeś z kurzu? Odkurzanie nieopróżnionym odkurzaczem jest nie tylko niewydajne, ale również pozbawione sensu, ponieważ brud jest wtedy rozsiewany, nie zasysany.

3. Pryskanie sprayu bezpośrednio na meble

Spray do czyszczenia mebli nie jest przystosowany do pryskania bezpośrednio na meble. Chociaż tak sprzątać jest łatwiej, to lepiej z tego zrezygnować. Spray tworzy bowiem trudną do starcia, lepką warstwę – kurz doskonale się do niej przyczepi. Następnym razem spryskaj szmatkę, nie mebel, i wytrzyj nią zakurzoną powierzchnię.

4. Mycie okien w słońcu

Zazwyczaj myjemy okna, kiedy pojawiają się pierwsze promienie słońca. Mało kto lubi robić to w pochmurny dzień. Tymczasem znacznie lepiej jest zaplanować mycie okien, gdy pogoda nie dopisuje. Dlaczego? Płyn do mycia wysycha szybciej w słoneczny dzień, przez co powstają trudne do usunięcia smugi.

5. Wycieranie kurzu przed odkurzaniem

Odkurzacz lubi rozsiewać kurz dookoła, zwłaszcza gdy jest rzadko opróżniany i czyszczony. Nie zaleca się zatem wycierania kurzy przed uruchomieniem odkurzacza. Jeżeli to robisz, tworzysz zabrudzenia na nowo już kilka minut po tym, jak je usunąłeś.

6. Źle dobrane środki

W sieci znajdziesz pełno domowych sposobów na różne zabrudzenia, które rzekomo działają cuda. Część z nich faktycznie ma swoje uzasadnienie. Ale niestety, zdecydowana większość jest źle stosowana, np. nakładana na nieprzeznaczone do tego powierzchnie. Lepiej jest wybrać środki czystości sprawdzonego producenta typu General Fresh, niż potem martwić się zniszczonym blatem lub pełną smug podłogą.

7. Czyszczenie “po łebkach”

Czego nie należy robić podczas sprzątania? Na pewno nie należy czyścić “po łebkach”! Oczywiście, nie zawsze trzeba odkurzyć każdy zakamarek, ale nagminna niestaranność skutkuje wiecznym nieporządkiem.

Jak nie popełniać tych błędów?

Wbrew pozorom zapamiętanie, czego nie należy robić podczas sprzątania, jest dość łatwe. Jeśli jednak na początku sprawia ci to trudności, nie zniechęcaj się. Z czasem porządki nie będą miały przed tobą żadnych tajemnic!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ