opadająca powieka

Zabieg podnoszenia powiek jest zabiegiem o rosnącej popularności zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Korekta tej przypadłości wykonywana jest regularnie w klinikach i nie należy do zabiegów o znacznej ingerencji w nasze zdrowie. W wypadku zauważenia tego problemu u siebie, warto skonsultować się z lekarzem, który po przeprowadzonym wywiadzie, wystawi nam diagnozę i skieruje do odpowiedniego specjalisty.

Czym jest opadająca powieka?

Wraz z biegiem lat w wyniku procesu starzenia się dochodzi do powolnego zaniku tkanki podskórnej, znajdującej się w okolicach środkowej części naszej twarzy. W parze z tym procesem dochodzi do wielu innych zmian w naszym organizmie. Jedną z nich jest powstawanie nadmiaru skóry. Połączenie tych dwóch procesów tj. nadprodukcji skóry oraz spowolnienia produkcji tkanki podskórnej, może prowadzić do powstawania tak zwanej „pofałdowanej” lub „opadającej powieki”.

Kiedy udać się do specjalisty?

Wizyta kontrolna u specjalisty może okazać się potrzebna, w wypadku gdy zaobserwujemy, że nasza górna powieka, pomimo próby jej podniesienia (przy użyciu mięśni) znajduje się w pobliżu naszej źrenicy lub gdy dolna powieka uległa wypukleniu, sprawiając wrażenie występującej opuchlizny, pomimo braku dolegliwości bólowych. Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach, taki defekt skórny może być niebezpieczny i powodować problemy z wykonywaniem codziennych czynności, utrudniać prowadzenie pojazdu czy nawet uniemożliwiać wykonywanie pracy, z uwagi na to, że nasze pole widzenia staje się w znaczącym stopniu ograniczone. W trosce o własne zdrowie warto więc zgłosić się po poradę jak najszybciej.

Na czym polega plastyka powiek?

Plastyka powiek może dotyczyć zarówno powiek górnych jak i dolnych. W obydwu przypadkach zabieg rozpoczyna się znieczuleniem miejscowym, po którym następuje zabieg właściwy. Gdy korekcie podlega górna powieka, chirurg dokonuje usunięcia nagromadzonego nadmiaru skóry, po czym zszywa powstałą ranę. W przypadku korygowania powieki dolnej również usuwany jest nadmiar skóry, jednak w tym wypadku możliwe jest ujędrnienie obszaru, z którego owa skóra została usunięta. Do ujędrnienia wykorzystywany jest naturalny tłuszcz pacjenta zgromadzony w jego pokładach tłuszczowych.

Po zakończonej operacji, nadchodzi czas na proces regeneracyjny organizmu. Gojenie się ran w zależności od pacjenta może trwać kilka tygodni. W pierwszych dniach w okolicach powiek zazwyczaj występuje obrzęk, zaleca się ograniczenie w tym czasie wykonywania czynności, które mogą powodować „mrużenie” oczu, jak na przykład korzystanie z komputera, telewizora lub spacery w słoneczny dzień. W zależności od kliniki wymagane będą wizyty kontrolne, na których lekarz prowadzący, będzie na bieżąco nadzorował proces gojenia się ran. Po pełnym zakończeniu regeneracji powstaną niewielkie blizny, jednak nie będą one widoczne, ze względu na to, że ich umiejscowienie to naturalnie występujące załamania skórne. Więcej informacji na temat zabiegu mogą Państwo znaleźć pod adresem: wrosinski.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ