Telewizory już dawno przestały być najczęściej używanymi urządzeniami elektronicznymi. Wyparte przez osobiste komputery, smartfony i tablety, prezentują coraz więcej ciekawych funkcji, aby zatrzymać lojalność użytkowników. Choć w XXI wieku telewizor najczęściej traktowany jest po prostu jako duży ekran, producenci do roku dodają do swojej oferty kilka funkcji sprawiających, że wciąż warto posiadać ten sprzęt.

Telewizor jako element wystroju wnętrza, jako element omowego centrum rozrywki, jako centrum dowodzenia systemem inteligentnych urządzeń – oto tylko kilka funkcji, które może spełniać odbiornik. Oferta czołowych producentów RTV na 2018 pełna jest urządzeń, które mają za zadanie nie tylko pokazywać obraz w najlepszej możliwej jakości, ale też stawać się inteligentnym urządzeniem ułatwiającym życie. Oto dwa niesamowite urządzenia, którym warto się przyjrzeć – bezramkowy Samsung QLED 2018 oraz telewizor LG OLED z 2018 roku.

Samsung QLED 2018 – Q7C – odbiornik jak dzieło sztuki

Telewizory QLED TV Q7C to urządzenia o innowacyjnym designie, łączącym zakrzywiony i bezramkowy ekran, piękną sylwetkę, funkcję invisible connection (czyli możliwość polączenia wszystkich urządzeń z wykorzystaniem jednego kabla optycznego) oraz funkcję ambient. Ta ostatnia funkcja umożliwia dowolne dopasowanie wyglądu telewizora do aranżacji przestrzeni pokoju dziennego. Na telewizorze po wyłączeniu ekranu mogą ukazywać się wybrane grafiki lub dzieła sztuki, interesujące użytkownika informacje, prognoza pogody, własna kompozycja zdjęć. QLED TV Q7C wyposażony jest także w pilota Smart Control, który umożliwia sterowanie większością urządzeń podłączonych do odbiornika oraz w dodatkowe udogodnienie – dzięki aplikacji Smart Things telewizor QLED TV Q7C może zamienić się w centrum dowodzenia domowym systemem inteligentnego domu, w skład którego mogą wchodzić na przykład pralka, oświetlenie, lodówka, piekarnik czy system monitoringu. Telewizor można zainstalować na dwóch rodzajach stojaków: Tower, doskonale prezentujący się na meblach RTV oraz Studio, dobrze pasujący do aranżacji w których telewizor stanowi wolnostojący sprzęt. Dodatkowo urządzenia Samsung korzystają z technologii Quantum Dot, która zapewnia odbiór obrazu na najwyższym poziomie.

LG OLED 2018 – sztuczna inteligencja w domu

Telewizory z oferty LG z 2018 roku oferują obraz w technologii OLED, który pozwala na odbiór treści w najwyższej jakości. Podobnie jak Q7C, wzornictwo opierają na minimalizmie. Wiszący telewizor nawiązuje designem do obrazu na ścianie, sprawiając że urządzenie jest niemal niewidoczne. Dodatkowo urządzenia LG zostały wyposażone w system sztucznej inteligencji, która z wykorzystaniem polskich poleceń głosowych pomoże użytkownikowi znaleźć interesujące treści oraz informacje i sterować ustawieniami telewizora. Telewizory OLED zostały wyposażone w szereg technologii, jak dźwiękowa Dolby Atoms oraz umożliwiające odbiór obrazu na najwyższym poziomie Dolby Vision, Advanced HDR by Technicolor, HDR10 Pro a także HLG Pro.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ