Dlaczego warto używać mopa podczas sprzątania?

Mopy to niewiarygodnie proste urządzenia, składające się z uchwytu oraz końcówki czyszczącej, których używanie nie wymaga specjalnych umiejętności.

Są popularne na całym świecie, powszechnie stosowane, skutecznie pomagają dbać o higienę w licznych gospodarstwach domowych. Wydaje się, że nie mają przed nami żadnych tajemnic – a może jednak? Poznajmy niezwykłe ciekawostki związane z mopami!

Historia mopów

Historia mopów to nie tylko opowieść o tak zwyczajnym według dzisiejszych standardów sprzęcie do czyszczenia podłóg – to również (a może przede wszystkim) opowieść o pewnej przedsiębiorczej kobiecie. Amerykanka Joy Mangano w 1990 r. opatentowała projekt, który już za kilka lat miał zrewolucjonizować porządki we wszystkich domach na całym świecie. Znudzona i zmęczona sprzątaniem z pomocą nieskutecznych, tradycyjnych urządzeń, wymyśliła mopa sznurkowego z bawełnianą końcówką. Swój wynalazek nazwała Miracle Mop i rozpoczęła długą drogę do spełniania amerykańskiego snu. Udało jej się (przy okazji jej firma opatentowała i wprowadziła na rynek wiele innych urządzeń do sprzątania), a jej historia tak spodobała się amerykanom, że na jej podstawie nakręcono film z Jennifer Lawrence zatytułowany „Joy”. Niezależnie od popkulturowego sukcesu produktu, mopy stały się jednym z podstawowych „must have” w każdym gospodarstwie domowym, w którym dba się o czystość.

Od czasów Miracle Mopa pojawiło się wiele różnych modeli tego urządzenia: mniej lub bardziej skutecznych, wygodniejszych lub nie. Ciekawą alternatywą dla pierwszego mopa jest urządzenie wyposażone w powierzchnie czyszczącą nie z bawełny, lecz z mikrofibry. Ta zmiana motywowana jest nie tylko lepszymi właściwościami czyszczącymi mikrofibry, ale i ekologią. W mopach http://spontex.pl/oferta/produkty/mopy/ z mikrofazy łatwiej o utrzymanie czystości (są bardziej odporne na działanie grzybów), rzadziej trzeba je wymieniać. Mikrofibra pozwala zmniejszyć ilość używanych detergentów oraz wody nawet o około 80-90%. Popularyzuje się również mopy do sprzątania na sucho.

Inne zalety mopów

Mopy nie każdego przekonują – w bardzo wielu domach wciąż myje się podłogi zawijając zwykłą szczotkę w ścierkę albo wręcz… na kolanach. Takie sprzątanie jest forsowne dla stawów, kręgosłupa oraz rąk, poza tym pochłania znacznie więcej czasu i energii. Tradycjonalistów nie jest łatwo przekonać, a jednak to starsze osoby są grupą, w której najszybciej popularyzuje się używanie mopów. To idealne urządzenie dla wszystkich, którzy mają problemy z pochylaniem się czy wstawaniem.

Mopy to udogodnienie pozwalające na błyskawiczne umycie podłogi bez użycia dużej ilości siły czy energii. Dzięki nim możemy zadbać o czystość oraz higienę błyskawicznie i codziennie. A to nie tylko pozwoli nam żyć w przyjemnej atmosferze czystości i pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, ale i znacząco wydłuży żywotność podłóg w naszych mieszkaniach i domach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ