Wyposażenie łazienki krok po kroku

Urządzanie łazienki lub remont generalny pomieszczenia zazwyczaj wymagają znacznie wyższych nakładów finansowych niż np. zmiany w salonie bądź sypialni. Z tego powodu warto dokładnie przyjrzeć się każdemu elementowi wyposażenia. To właśnie od jakości i designu wanny, WC czy też umywalki w dużej mierze zależy wygoda podczas korzystania z łazienki. Jak zatem przygotować się do zakupów?

Wanna

Na wannę najlepiej zdecydować się w przypadku większych, przestronnych łazienek. Jeśli jednak domownicy nie wyobrażają sobie życia bez kąpieli, to do małego pomieszczenia można wstawić modele mini lub narożnikowe. Z kolei wolnostojące wanny Duravit na pewno zrobią ogromne wrażenie w dużej łazience. Podczas zakupów warto również zastanowić się nad obecnością funkcji hydromasażu, która może zapewnić najwyższej jakości odprężenie i domową terapię masażami wodnymi.

Prysznic

Wbrew pozorom ten element wyposażenia wcale nie jest zarezerwowany jedynie dla małych łazienek. Prysznic może być naprawdę duży i przestronny, jeśli tylko pozwala na to metraż pomieszczenia. Podczas planowania zakupu prysznica należy upewnić się, że drzwi nie będą przeszkadzały w poruszaniu się po łazience. Oprócz otwieranych na zewnątrz modeli dostępne są także np. praktyczne drzwi przesuwne. Warto zastanowić się też, czy chce się mieć brodzik, czy też może lepiej zrezygnować z tego elementu. Ponadto w niestandardowych łazienkach strzałem w dziesiątkę może okazać się prysznic na wymiar.

Umywalka

Wiele osób tak bardzo skupia się na wannie i prysznicu, że umywalkę wybiera nieco bez zastanowienia lub tylko ze względu na design i kształt. Może to być jednak spory błąd, ponieważ np. zbyt mały model może powodować rozchlapywanie wody na blacie lub podłodze. Umywalka wielkością powinna być dopasowana do rozmiaru łazienki, a także do preferencji domowników. Ponadto warto zwrócić uwagę na głębokość wybranego modelu, a także materiał i jakość wykonania. Nie można też zapominać o sposobie montażu, gdyż opcji jest naprawdę wiele. Umywalka może być nablatowa, podblatowa, naszafkowa, ścienna czy też nawet wolnostojąca!

WC

Podczas zakupu WC nie należy kierować się jedynie ceną. Także w tym przypadku bardzo ważna jest wygoda, na którą wpływ ma przede wszystkim szerokość miski i wysokość toalety. Ponadto należy koniecznie dobrze przemyśleć sposób montażu. W ofercie internetowego sklepu eLazienki.pl można znaleźć zarówno stojące kompakty WC, jak i modele podwieszane. Ważny jest także mechanizm spłukiwania. Obecnie dostępnych jest wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić wodę i obniżyć w ten sposób wysokość rachunków.

Meble łazienkowe

W przypadku mebli zdecydowanie należy postawić na produkty przeznaczone właśnie do łazienek. Takie szafki są wykonane z surowców, którym nie zaszkodzi przebywanie w wilgotnym pomieszczeniu. Liczba i wielkość szafek powinny natomiast być dostosowane do potrzeb domowników. Warto jednak mieć na uwadze to, żeby meble nie utrudniły np. poruszania się po łazience.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ