Narzuta na łóżko

Nie wszystkie narzuty na łóżko będą pasować do absolutnie wszystkich sypialnianych aranżacji. Dodatki do wnętrz muszą być przemyślane i zgrane z pozostałymi elementami wyposażenia. Przeważająca w pomieszczeniu stylistyka sama je nakreśla. Podpowiada, jaką narzutę na łóżko wybrać, by całość była spójna i przy tym jak najbardziej atrakcyjna.

Styl prowansalski

Z jednej strony mocno dekoracyjny, z drugiej wyważony i bardzo przytulny. Nie jest łatwo poruszać się w tym stylu, bo choć na pierwszy rzut oka narzuca on zastosowanie jakiejś szczególnie ozdobnej narzuty, najlepiej grubej i pokrytej fantazyjnym wzornictwem, to jednak nie wolno zapominać o tym, że ta narzuta nie może wyglądać ani trochę tandetnie, a o ten efekt niestety nietrudno.

Mocny i wyrazisty wzór zrównoważy jasny i delikatny kolor. Narzuta w stylu prowansalskim może być pokryta motywami zwierzęcymi lub klasycznie – florystycznymi. Decydując się na coś jednokolorowego i jasnego, warto zabawić się formą materiału i wybrać dodatek zdobiony np. frędzlami.

Styl skandynawski

Ostatni hit wśród wszystkich stylów architektonicznych. Skandynawskie wnętrza lubią się z prostymi i raczej minimalistycznymi dodatkami. W ich przypadku barwna i wzorzysta narzuta na łóżko nigdy nie będzie dobrym wyborem. Lepiej więc zdecydować się na coś jednobarwnego, wykonanego z szarej, białej lub nawet czarnej tkaniny. Aby materiał nie był aż tak nudny, może być on pokryty delikatnymi tłoczeniami. Ten akcent nie musi być jednak widoczny na pierwszy rzut oka.

Do skandynawskich aranżacji sypialni pasują też narzuty bardzo grube, przypominające bardziej ciepłe wełniane pledy. Fantastycznie sprawdzą się zwłaszcza zimową porą. Na pewno każdy chętnie schowa się właśnie pod czymś takim.

Styl nowoczesny

Niby kojarzy się ze stylem skandynawskim, ale w rzeczywistości jest zupełnie inny, bo nie brakuje w nim mocno efekciarskich elementów, którym daleko do prostoty i minimalizmu. Do stylu nowoczesnego pasują zarówno jednobarwne narzuty na łóżko, jak i te, które wręcz onieśmielają swoją dekoracyjnością.

Typ narzuty będzie tutaj wyznaczany przez aranżację wnętrza. Jeżeli w tym momencie brakuje w niej mocniejszego akcentu, warto poszukać dla niej bardziej barwnej i nieoczywistej narzuty. Typowo minimalistyczne i surowe wnętrza śmiało można natomiast dopełniać równie prostymi dodatkami.

Narzuty na łóżko znajdziesz w ofercie Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ