Ziołowy ogródek to marznie każdego, kto lubi gotować. Parapet okna kuchennego zastawiony doniczkami z ziołami to klimat domu spokojnego i przytulnego. Ogródek najprościej zrobić przy pomocy doniczek na zioła, które można postawić również, na balkonie lub na tarasie.

Doniczki na zioła można kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych, bo tam mamy ogromny wybór. A wybierać jest w czym – doniczki na zioła ceramiczne, metalowe, szklane czy drewniane.
Wszystkie takie doniczki do ziół cechują się przeróżną wielością kształtów i kolorów.
Przykładowo w ceramicznej doniczce zioła można np. podlewać tradycyjnie od góry lub przez specjalną dziurkę prosto do podstawki. Wtedy rośliny pobierają wodę przez podsiąkanie. Do wyboru mamy tu doniczkę pojedynczą, podwójną i potrójną.Takie doniczki z pewnością spodobają się tym, którzy mają niewiele miejsca w kuchni. Można je powiesić na relingu kuchennym montowanym do ściany lub szafki, dzięki czemu nie zabierają miejsca na blacie kuchennym lub parapecie. Oprócz tego, że takie doniczki do ziół są bardzo praktyczne, są też bardzo ładne i dostępne w kilku kolorach. W większości ulubionymi kolorami i materiałami, są biel, drewno, ceramika. Z reguły takie doniczki do ziół są dosyć drogie, ale ich jakość jest adekwatnie wysoka.

Kolejną polecaną doniczką do ziół jest doniczka stalowa. Jest to bardzo elegancka doniczka pasująca do minimalistycznych kuchni, w których na blacie panuje idealny porządek. Największą zaletą tej doniczki do ziół jest niewątpliwie jej cena. Jeśli ktoś nie chce wydawać dużo pieniędzy, aby zrobić w swoim domu ładny ziołowy ogródek, to jest to propozycja właśnie dla niego.

Najczęściej widujemy zioła w doniczkach produkcyjnych, w których zostały kupione. Stoją na blacie w widocznym miejscu i nie są wtedy ozdobą. Doniczka produkcyjna sprawia, że zioła szybko wysychają i więdną. Nie mamy wtedy ani ogródka ziołowego, ani też ziół. A wystarczy kilka złotych i kuchnia wygląda od razu przyjemniej. Do kuchni może przecież pasować i kremowa i antracytowa doniczka do ziół, ale można też kupić żółtą i zieloną doniczkę.

Ostatnią propozycją doniczki do ziół jest latająca doniczka. To propozycja dla najbardziej wymagających. Na pewno spodoba się fanom gadżetów. Doniczka unosi się nad podstawką i do tego obraca się, dzięki czemu rośliny są równomiernie oświetlone z każdej strony. Doniczka działa w ten sposób dzięki magnesom. Cena wysoka, ale jeśli chcecie np. kupić komuś prezent za ok. 1000 zł to warto się zastanowić.

www.otoli.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł2.2 HDI opinie
Następny artykułW cieniu wielkich widowisk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ