Imprezy lubi każdy z nas. Możemy wtedy odpocząć, zrelaksować się czy pogadać z przyjaciółmi. Zaproszenia na imprezę raczej nikt nie odmawia…Czyżby? Popatrzmy, jak często sami nie idziemy do kogoś na przyjęcie. Z jakiego powodu? Jak sprawić, żeby każdy, kto chce do nas przyjść, przyszedł i czuł się swobodnie?

Alkohol problemem?

Najczęściej traktujemy alkohol jako konieczną część każdej imprezy. Przecież to miło jest wypić winko czy piwo w otoczeniu przyjaciół lub też jakiś mocniejszy napój z powodu ważnej okazji. Jednak nie każdy gość się cieszy, kiedy pada pytanie „co komu podać. Część nawet, chcąc uniknąć przykrej dla nich sytuacji, po prostu nie przychodzi wtedy.

Kto to będzie? Na pewno osoby, które nazajutrz muszą iść do pracy. Ponadto wszyscy, którzy z różnych powodów nie chcą czy nie mogą sięgnąć alkohol. A zatem kierowcy – ci którzy zobowiązali się kogoś odwieźć, mieszkają daleko, czy skończyli późno pracę. Dalej – kobiety w ciąży, osoby biorące leki, nie pijące z powodu różnych przekonań. Okazuje się, że powodów, dla których ktoś nie pije alkoholu jest całkiem sporo.

Drinki bezalkoholowe – złote remedium

Co jednak możemy zrobić? Przecież nie możemy też zrezygnować zupełnie z alkoholu. Jednak warto zapewnić naszym niepijącym przyjaciołom komfort, spokój i możliwość wzniesienia toastu czymś bez alkoholu. Napoje czy soki nie są najlepszym pomysłem, zdecydowanie lepiej jest natomiast zainwestować w drinki bezalkoholowe.

Co to jest? Otóż drinki bezalkoholowe to napoje przypominające smakiem, zapachem, barwą czy konsystencją popularne drinki, jednak nie zawierające ani trochę alkoholu. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie naszego problemu! Gdzie je znajdziemy? Kupić je możemy, o dziwo, w każdym sklepie monopolowym. Ponadto drinków bezalkoholowych możemy także szukać na stacjach benzynowych, w supermarketach czy też w większych sklepach osiedlowych.

Sposób podania drinków bezalkoholowych

Pozostaje tylko jedno pytanie – w jaki sposób możemy podać drinki bezalkoholowe? Otóż kupujemy je zazwyczaj w puszcze tudzież w małej butelce i już są one gotowe do picia. Wystarczy otworzyć i już możemy się raczyć wspaniałym smakiem malibu, mojito lub słynnego sex on the beach. Taki sposób znakomicie sprawdzi się podczas grilli, przyjęć na dworze czy parapetówek.

Jednak podczas nieco bardziej oficjalnych przyjęć, warto postarać się o ładniejszy sposób podania. Możemy wówczas przelać drinka do szklanki ozdobionej wcześniej obrąbkiem cukrowym, dodać kostki lodu, wymieszać, wrzucić słomkę, całość ozdobić i gotowe! Tak podany drink z pewnością wzbudzi podziw każdego gościa!

Artykuł powstał we współpracy z bezalkoholowe.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ