Ile kosztuje przedłużanie rzęs metodą 1 1?

Przedłużanie rzęs to sposób na stosunkowo trwałe przedłużenie i pogrubienie naturalnych rzęs, dzięki czemu na co dzień można zapomnieć o ich tuszowaniu czy doklejaniu sztucznych. Nosząc sztuczne rzęsy, można pływać, nosić soczewki, a także wykonywać codzienny makijaż. Odradza się jednak stosowanie wodoodpornych tuszy – trudno je zmyć, a mocne tarcie oka może uszkodzić delikatną strukturę włosków.

Zabieg przedłużania rzęs w salonie kosmetycznym trwa około 2-3 godzin. Efekt utrzymuje się zwykle od 3 do 6 tygodni, jednak zaleca się regularne uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie. Sztuczne rzęsy, które najczęściej wykorzystuje się do zabiegu przedłużania, wykonuje się z protein naturalnego jedwabiu, futra norek syberyjskich lub materiałów syntetycznych. Włoski przykleja się 1 mm nad powierzchnią skóry, co daje delikatny efekt zagęszczenia i jest idealnym uzupełnieniem makijażu, zarówno dziennego, jak i wieczorowego.

Przedłużanie metodą 1 do 1 polega na przyklejaniu do każdej naturalnej rzęsy jednej jedwabnej. Zabieg daje bardzo naturalny efekt, a włoski nie sklejają się. Przyklejanie rzęs w odległości 1 mm nad krawędzią skóry zmniejsza ryzyko alergii na klej do minimum.

Cena zabiegu waha się od około 100 do 300 złotych i uzależniona jest od wyboru metody przedłużania. Im więcej rzęs doczepia się do jednej naturalnej, tym kuracja będzie droższa.

Po zabiegu przedłużania rzęs warto jest o nie w odpowiedni sposób dbać.

Najważniejsza zasada w pielęgnacji takich rzęs, to jak najmniej w nie ingerować. Co oznacza unikać nadmiernego dotykania, nie pocierać ich, bowiem mogłoby to spowodować wykruszenie się kleju i odklejenie nasady sztucznej rzęsy od naturalnej.
Przez pierwsze 24h po zabiegu nie należy moczyć rzęs. Nie korzystajmy w tym czasie z basenu, sauny a nawet gorącego prysznica. Unikajmy mycia twarzy pod bieżącą wodą a do jej oczyszczenia używajmy wacika, który nasączamy wodą lub płynem micelarnym pamiętając, aby omijać rzęsy. Nie smarujemy również powiek, dzięki temu klej na rzęsach wyschnie i wówczas nasze rzęsy będą już idealnie zabezpieczone przed działaniem wody, pary, wysokiej i niskiej temperatury.
Dalsza pielęgnacja rzęs sprowadza się do przeczesywania ich na przykład umytą szczoteczką po tuszu. Dzięki temu nasze rzęsy nie będą poplątane i zachowają ładny kształt. Należy to robić jednak niezbyt często, tak aby nie przyspieszyć ich wypadania.

Zwróć również uwagę na to jak zmywasz codzienny makijaż oka!

Przy zmywaniu makijażu z okolic oczu pamiętajmy, aby nie używać do mycia substancji na bazie olejków czy tłuszczy, gdyż ich stosowanie osłabia klej. Do demakijażu najlepiej używać preparatów na bazie wody, pianki czy żelu. Należy również uważać z nakładaniem kremu, gdyż jego tłusta konsystencja również może osłabić klej. Przy jego nakładaniu trzeba unikać kontaktu z rzęsami.

Mając przedłużone rzęsy musimy zrezygnować z ich tuszowania. Jednak wykonywanie takich zabiegów nie powinno być konieczne, gdyż z założenia nowe rzęsy powinny być ciemne, gęste i w związku z tym, nie wymagające tuszowania. Również rezygnujemy z używania zalotki, gdyż może połamać rzęsy. Oczywiście nie musimy rezygnować z tuszowania dolnych rzęs, jednak przy zmywaniu z nich tuszu robimy to ostrożnie, rezygnując z tłustych płynów.
Jeśli będziemy prawidłowo przestrzegać powyższych zasad, przedłużone rzęsy utrzymają się około 3 tygodnie. Jeżeli nadal będziesz chciała cieszyć się ich posiadaniem, po tym okresie trzeba udać się do kosmetyczki na ich uzupełnienie.

enjoythelittlethings.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCienie do oczu
Następny artykułPudry sypkie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ