Pragniecie odświeżyć wygląd biura lecz brak wam konkretnych inspiracji? Z łatwością uzyskacie zamierzony efekt, jeśli wymienicie fotele biurowe na meble z nowszym designem. Dostawcy mebli prowadzą aktualnie swoistego rodzaju wyścig, w którym wygrywa ten, kto zaprezentuje fotel o najmodniejszym wyglądzie. W każdym kwartale pojawiają się nowe modele, a ich design jest coraz to bardziej ekstrawagancki.

Moda sportowa

Kilku znanych producentów mebli postanowiło niedawno zaproponować fotele biurowe ze sportowymi akcentami. Eksperyment ten już teraz można ocenić jako dobre posunięcie biznesowe, gdyż znalazł odbicie w stosownym popycie rynkowym. W jaki sposób fotele biurowe przemycają sportowy styl do pomieszczeń firmowych? Przede wszystkim poprzez zastosowanie specjalnych oparć, które są identyczne jak w autach rajdowych profesjonalnej klasy. Przy tym producenci mocno wzorują się na klasycznych fotelach rajdowych, jakie projektuje kultowa marka „Sparco”. O sportowym charakterze mebli świadczy wydłużone i celowo zagięte oparcie. Stosowana w nich jest bardziej zróżnicowana kolorystyka tapicerki, włącznie z bardzo nietypowymi kolorami foteli biurowych jak żółty, pomarańczowy czy zielony. Takie modele nie będą jednak pasowały do wszystkich firm. Sportowy styl może być odpowiedni dla spółki informatycznej lub redakcji portalu internetowego, lecz w kancelarii prawniczej lub biurze maklera giełdowego może zostać zinterpretowany jako nadto frywolny.

Pełna elegancja

Dla instytucji o formalnym charakterze lub firm, gdzie nie można pozwolić sobie na stylowe szaleństwa, na pewno przemawiać będą inspiracje biurowe z eleganckimi projektami. Nie brak mebli, które spełniają opisywane kryteria. Eleganckie fotele biurowe nie epatują tak mocno różnymi kolorami obicia, jak opisywane wyżej wersje sportowe. Dopuszczalne są wyłącznie kombinacje czarnych, brązowych, szarych i białych materiałów. Wytworne krzesła muszą mieć grubsze oparcia niż ich sportowe modele, ale za to nie powinny korzystać ze zbyt ostrych zakrzywień w sylwetce mebla, które są domeną sportowego stylu.         

Kiedyś fotele biurowe były nudnym przedmiotem, który był konieczny do pracy, lecz nie był traktowany jako element aktywnie kształtujący styl pomieszczeń. Obecnie firmy chcą, aby ich pomieszczenia współgrały z ogólną działalnością, dlatego staranniej decydują, jakie fotele wpuścić do swoich biur. Stają się one częścią wizerunku danej marki. Powoli coraz większa liczba przedsiębiorców zaczyna rozpoznawać tę zależność i odpowiednio modyfikować wnętrza prowadzonych przez siebie firm.  

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ