Myślisz o tym, żeby kupić gotowe mieszkanie, ale nie chcesz decydować się na podpisywanie umowy na etapie „dziury w ziemi”? W takim przypadku możesz mieć problemy ze znalezieniem tego odpowiedniego zarówno we Wrocławiu, jak i w innych dużych miastach w Polsce.

Wiele osób poszukujących dla siebie nowego „M” nie chce kupować kota w worku i poszukuje tylko mieszkań, które są już oddane do użytkowania i można przeprowadzić się do nich praktycznie od razu. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli chodzi o gotowe mieszkania Wrocław ma do zaoferowania dość mało takich lokali. Co więcej, nie zawsze są one atrakcyjne dla kupujących.

Zakupienie nowego i gotowego do odbioru mieszkania ma wiele zalet. Przede wszystkim musimy wskazać, że nie ma wtedy ryzyka, że deweloper upadnie i zostaniemy bez domu i bez pieniędzy. Chociaż obecnie stosuje się już specjalne rachunki powiernicze, to jednak i tak dla wielu to za mało. Także decyduje czas – nie trzeba czekać aż mieszkania będą gotowe i do przeprowadzki można przygotować się od razu po wykończeniu lokum.

Musimy jednak pamiętać o tym, że gotowe mieszkania nie zawsze są zbyt ciekawe. Zostają te, które nie zostały zakupione na wcześniejszych etapach i z jakiegoś powodu nie wzbudziły zainteresowania wśród kupujących. Są to przede wszystkim mieszkania o większym metrażu – powyżej 55 metrów kwadratowych, często położone niekorzystnie względem stron świata, również na parterze albo na najwyższym piętrze. Poza tym mogą być to mieszkania z niekorzystnym rozkładem.

Jeśli chodzi o udział gotowych mieszkań deweloperskich we Wrocławiu, to obecnie, czyli jesienią 2017 roku jest to około 19%. Chociaż może wydawać się, że to dość duży odsetek, to jednak warto wskazać, że w styczniu 2015 roku było to aż około 44% mieszkań.

W związku z tym liczba gotowych mieszkań przeznaczonych do zakupu od ręki maleje, więc jeśli poszukujemy takich właśnie lokali, powinniśmy pamiętać o tym, że wybór nie jest już tak szeroki jak przed laty. Gdy uda nam się znaleźć coś interesującego, nie warto zwlekać z podpisaniem umowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ