W Polsce najbardziej popularne są okna rozwierane na lewo albo na prawo – są one stosowane również na balkonach i tarasach. Gdy także myślisz o tym, jakie okna zakupić, pomyśl jednak o innej konstrukcji – oknach przesuwnych. Dlaczego warto je wybrać?

Okna przesuwne nie są u nas tak popularne, ale mają wiele zalet, które warto poznać. Oczywiście, mają wyższą cenę, ale rekompensują ją korzyściami, jakie możemy dzięki nim uzyskać.

Idealne do dużych przeszkleń

Przede wszystkim okna przesuwne świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju dużych przeszkleniach. Gdy chcemy wykonać ścianę pełną okien albo zależy nam na przeszkleniu o dużej wysokości, to najlepsze rozwiązanie. Systemy okien przesuwnych pozwalają nam na uzyskanie najbardziej efektownych przeszkleń.

Oszczędność przestrzeni

Jeśli chcemy zdecydować się na okna standardowe, czyli rozwierane, aranżację przestrzeni powinniśmy wykonać tak, aby otwarcie okna było możliwe. W związku z tym nie zawsze przy oknie możemy wtedy ustawić fotel czy lampę. W przypadku okien przesuwnych nie ma takiego problemu – oszczędzają one przestrzeń i pozwalają na tworzenie różnych aranżacji wnętrz.

Brak ryzyka potknięcia

Gdy zdecydujemy się na okna przesuwne z niskim progiem, nie narażamy również siebie i innych domowników na ryzyko potknięcia przy przechodzeniu z pokoju na balkon czy taras i z powrotem. To duże udogodnienie dla dzieci oraz dla osób starszych.

Doskonałe do budynków energooszczędnych

Warto również wskazać, że okna przesuwne ze względu na duże powierzchnie przeszklenia są często montowane w domach energooszczędnych oraz pasywnych. Odpowiednio dobrane parametry termiczne takiej stolarki powodują, że nie dopuszcza ona do ucieczki ciepła z budynku, a przy tym pomaga w jego akumulacji wewnątrz – wtedy dom może być ogrzewany darmową energią cieplną słońca.

Wobec tego wtedy, gdy poszukujesz nowoczesnych, estetycznych oraz funkcjonalnych okien, w takim przypadku okna przesuwne to naprawdę dobra oferta. Z ofertami możemy zapoznać się już teraz on-line.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ