Usługi detektywa mogą być bardzo istotnym wsparciem w dotarciu do prawdy i udokumentowaniu jej przed sądem – bez względu na to, czy szukamy dowodów zdrady partnera czy działań nieuczciwej konkurencji w biznesie. Aby jednak pieniądze na detektywa nie zostały wyrzucone w błoto, należy postawić na profesjonalistę z dużym doświadczeniem. Przeczytaj na co należy uważać, korzystając z usług detektywa.

Wystrzegaj się oszustów

Zanim zdecydujesz się na powierzenie swojej sprawy konkretnemu detektywowi musisz mieć pewność, że działa on legalnie. Zgodnie z polskim prawem dostęp do zawodu detektywa jest regulowany. Aby móc świadczyć usługi detektywistyczne, należy zdobyć licencję detektywistyczną oraz uzyskać wpis do Ewidencji Działalności Regulowanej w MSWiA. Pamiętaj, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do uprawnień detektywa, do którego się zwracasz, nie wahaj się prosić o okazanie tych dokumentów. Profesjonalista, który nie ma nic do ukrycia, nie powinien Ci odmówić.

Sprawdź, czy detektyw posiada ubezpieczenie OC

Równie ważną kwestią jest posiadanie przez biuro detektywistyczne aktualnego ubezpieczenia OC. Polskie prawo nakłada na detektywów obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za ewentualne szkody wyrządzone klientom. Brak takiego ubezpieczenia może Ci bardzo utrudnić dochodzenie swoich ewentualnych roszczeń.

Wszelkich ustaleń dokonuj na piśmie

Jeszcze zanim detektyw rozpocznie jakiekolwiek czynności, powinniśmy zadbać o sporządzenie dokładnej umowy zawierającej wszystkie ustalenia i jego wynagrodzenie. Dopilnuj również wystawienia faktury i wszelkich wpłat dokonuj na jej podstawie.

Poznaj opinie innych klientów

Przed wyborem detektywa warto poznać opinie innych klientów o jego pracy. Możemy poszukać opinii wystawianych przez różne osoby w internecie lub też poprosić detektywa o referencje. Profesjonalne biura detektywistyczne, które działają od dłuższego czasu na rynku, jak na przykład https://detektyw.com.pl, mogą pochwalić się zwykle dużą liczbą znakomitych referencji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ