jak dbać o produkty do makijażu?

Większość kobiet dba o to, żeby mieć się czym umalować i żeby makijaż był wykonany każdego dnia. Niestety znaczna część z nich zapomina o systematycznym czyszczeniu zarówno swoich kosmetyków, jak i przyborów kosmetycznych. Jak należy dbać o nie? Jak uchronić się przed bakteriami, które są niebezpieczne zarówno dla naszej urody, jak i zdrowia?

Przestrzegaj dat ważności

Każdy kosmetyk, który jest dostępny w sprzedaży ma swoją datę ważności. Po to zostaje ona oznaczona na opakowaniu, żeby łatwiej nam było to kontrolować i nie stosować produktu kosmetycznego po upływie daty ważności.

Należy pamiętać, że okres stosowania kosmetyków po otwarciu w niektórych przypadkach jest krótszy. Jeżeli na opakowaniu nie znajdziemy symbolu ‚otwartego słoiczka’, powinniśmy wiedzieć, że obowiązują umowne terminy przydatności produktów kosmetycznych, takie jak:

  • do 3 miesięcy od otwarcia – tusz do rzęs;
  • do 4 miesięcy od otwarcia – eyeliner;
  • do 1 roku od otwarcia – podkład płynny, korektor, krem z filtrem, krem pod oczy, szampon, ożywka, żel do mycia twarzy.
  • do 1,5 roku od otwarcia – błyszczyk, kremowy cień do powiek, żel pod prysznic.
  • do 2 lat od otwarcia – puder, szminka, konturówka do ust, prasowany cień do powiek, kredka do oczy, lakier do paznokci, róż do policzków.

Jeżeli chodzi o akcesoria kosmetyczne, one również mają swoją datę ważności. Wszelki gąbeczki, myjki, czy szczoteczki powinny być wymieniane najlepiej co 3 miesiące.

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/depilacja-laserowa-co-warto-o-niej-wiedziec/

Regularnie pierz swoją kosmetyczkę!

Zazwyczaj na dnie każdej kosmetyczki znajdziemy resztki różnych produktów do makijażu. Dlatego obowiązkowo należy, optymalnie raz na tydzień wyjąć wszelkie produkty z wnętrza kosmetyczki oraz ją dokładnie wyczyścić za pomocą chusteczki wilgotnej lub ją całkowicie wyprać.

Higienie pędzli do makijażu

Pędzle do makijażu, które stosujemy na co dzień mają bezpośredni kontakt z nasza skórą. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy dbali o ich czystość. Po każdej aplikacji kosmetyku zostaje na ich powierzchni sebum, zanieczyszczenia i martwy naskórek. Aby stan naszej cery się nie pogorszył pędzle, należy myć raz w tygodniu, najlepiej za pomocą delikatnego mydła lub szamponu do włosów, który w składzie nie ma SLS, SLES. Gdy pędzle są już umyte, należy odsączyć z nich nadmiar wody i ułożyć płasko na ręczniku.

Źródło: https://www.manbel.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ