Jak schudnąć 10kg w 2 miesiące?

Odchudzanie się to bardzo częste zjawisko. Wiele osób stawia przed sobą różne cele np. lekkiego zrzucenia wagi lub pozbycia się dużej ilości kilogramów. Jednym z najbardziej karkołomnych i trudnych wyzwań jest stracenie 10kg w 2 miesiące. Duża liczba osób decyduje się jednak je podejmować i diametralnie chce zmniejszyć swoją wagę. W tym tekście podpowiadamy jak dokonać tego zadania oraz na jakie elementy powinniśmy uważać.

Odpowiednia dieta

Pierwszym krokiem do tak dużego schudnięcia jest wybranie odpowiedniej diety. To ona w dużym stopniu będzie odpowiadał za efekty naszych starań. Utrata 10 kg w 8-10 tygodni to maksymalny bezpieczny zakres, dlatego powinniśmy do maksimum wykorzystać każdą okazję na zrzucenie zbędnych kilogramów. W tym celu warto wybierać diety oparte na warzywach. Choć istnieje wiele rodzajów diet, dobrym pomysłem jest stosowanie np. 50% warzyw w diecie oraz po 25% węglowodanów i białka w posiłkach. Dieta taka będzie zrównoważona, da nam siłę na ćwiczenia i nie będzie szkodliwa. Efektywnym rozwiązaniem może być dieta 1000 kalorii, która jest jedną najbardziej rygorystycznych. Polega ona na dostarczaniu do organizmu dziennie jedyne 1000 kalorii oraz maksymalnie dużej ilości substancji odżywczych w nich. Unikamy w niej produktów wysoko przetworzonych a każdy z pięciu posiłków ma ok. 200-300 kalorii. Chcąc zrzucić 10 kg w 2 miesiące, powinniśmy odstawić również alkohol, cukier oraz inne używki, które negatywnie wpływają na nasz organizm. Dobrym pomysłem może być również wybór cateringu dietetycznego, który będzie dostarczać nam odpowiednich posiłków, co będzie komfortowe i pomocne. Jak nie wiemy jaki catering wybrać pomocna jest wtedy porównywarka cateringów, gdzie możemy znaleźć cateringi w interesującym nas mieście np.: catering dietetyczny w Szczecinie, z podziałem na różne rodzaje diet.

5 posiłków dziennie

Kolejną ważna kwestią przy redukcji tkanki tłuszczowej oraz intensywnym odchudzaniu jest jedzenie 5 posiłków dziennie. To bardzo ważne z wielu względów. Organizm otrzymujący polski w małych ilościach jest je znacznie łatwiej przetworzyć oraz nie odkłada on tak dużej ilości tłuszczu co przy 2-3 dużych posiłkach. Jedząc regularnie, zapobiegamy również spadkowi cukru we krwi, co wpływa na nasze samopoczucie oraz brak uczucia głodu i dyskomfortu. Stosując 5 posiłków będziemy mieli też więcej energii na ćwiczenia. Różnice między mniejszą ilością posiłków mogą wydać się wręcz znikome. Przy chęci schudnięcia 10 kg w tak krótkim czasie musimy wykorzystywać jednak każdą okazję na osiągnięcie tego celu.

Odpowiednia dieta

Regularne ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową

Oprócz diety oraz odpowiedniego traktowania swojego organizmu bardzo ważne przy spalaniu tkanki tłuszczowej są ćwiczenia. To właśnie dzięki nim pozbywamy się zbędnych kalorii i redukujemy tkankę tłuszczową. Aby efektywnie spalać kalorie, musimy wybrać ćwiczenia sprzyjające odchudzaniu, a nie np. budowaniu masy lub rzeźbie mięśni. W tym celu powinniśmy wykonywać ćwiczenia cardio, czyli popularne “aeroby”. Konkretne ćwiczenia możemy znaleźć w internecie, a sam typ ćwiczeń, polega na gwałtownym wysiłku i zwiększeniu zapotrzebowania na kalorie, które organizm pożytkuje z naszej tkanki tłuszczowej. Będą to np. ćwiczenia na rowerze stacjonarnym, orbitreku czy pływanie.

Jeśli zależy nam na prostych ćwiczeniach, które możemy wykonywać bez wizyt np. na siłowni czy w klubie fitness, warto często biegać lub jeździć na rowerze. Są to ćwiczenia, które pozwalają spalić najwięcej, bo ok. 400 -500 kalorii na godzinę. Bardzo ważne jest również regularne ćwiczenie oraz dostosowanie wysiłku do swoich możliwości. Zdecydowanie warto ćwiczyć mniej a regularnie, niż przetrenować się na początku odchudzania, a następnie przez cały okres dwóch miesięcy nie być w stanie odpowiednio ćwiczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ