Jak wybrać mikrofon do tworzenia videobloga?

Prowadzenie videobloga to coraz popularniejsza forma przekazywania treści. Dziś coraz trudniej jest zaciekawić odbiorcę słowem pisanym, a jego mniejsza uwaga sprawia, że wiele treści przelatuje przez mózg nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Treści video z kolei bardziej absorbują i wymagają większego skupienia. Początkujący vloger może szybko wybić się na tle video konkurencji i zgromadzić wokół siebie szerokie grono zdeklarowanych odbiorców. Co będzie niezbędne do prowadzenia vloga? Mikrofon. Na tym elemencie nie jest warto oszczędzać. Drastyczne cięcie kosztów i silenie się na krótkotrwałe oszczędności szybko przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego.

Wysokiej jakości mikrofon

Dobrej jakości mikrofon nagraniowy pozwoli wyeliminować trzaski, dodatkowe dźwięki oraz różnorodne szumy. W efekcie dźwięk nagrania będzie krystalicznie czysty a słuchający nie będzie się rozpraszał wyłapywaniem różnych niedociągnięć. Profesjonalne mikrofony to wydatek rzędu 700 i więcej złotych. Jednak jeśli myśli się na poważnie o vlogowej karierze to zainwestować trzeba. Dobrej jakości mikrofon szybko się zwróci zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Pozwoli on lepiej budować swój profesjonalny wizerunek i pokaże słuchaczom, że nie jest to amatorska inicjatywa, a vloger podchodzi poważnie do swoich audycji.

Zanim kupi się mikrofon trzeba dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, dookreślić do czego mikrofon będzie głównie używany oraz wziąć pod uwagę otoczenie, w którym będzie się nagrywać. Czasem dla lepszego efektu dobrą opcją jest przekształcenie swojego pokoju lub określonego pomieszczenia w studio nagraniowe. Wygłuszenie ścian ma wpływ na jakość nagrywanego dźwięku. Warto się zastanowić nad tą modyfikacją przed zakupieniem wysokiej jakości mikrofonu.

Znaleźć odpowiedni mikrofon

Nie warto wywarzać na oścież otwartych drzwi. Nie wiedząc jaki mikrofon kupić i będąc dopiero na początku swojej vlogowej drogi warto zobaczyć co robi konkurencja. Specjaliści często zamieszczają swoje rekomendacje oraz artykuły o swoich początkach. Odniesienie się do tego pomoże dobrać odpowiednie urządzenie, które wpisze się w aktualne oraz rzeczywiste potrzeby technologiczne. Profesjonalny mikrofon będzie wydatkiem, którego kupna szybko każdy vloger sobie pogratuluje. Pamiętać należy, że jakość czasem idzie w parze z ceną. Dlatego silenie się na mocne cięcia nie jest rekomendowaną drogą. Chcąc zostać profesjonalnym vlogerem trzeba zainwestować w profesjonalny sprzęt.

Za przydatny poradnik dziękujemy sklepowi ze sprzętem audiowizualnym AudioTOP.pl!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ