Jak wybrać nietuzinkowy prezent?

0
1382

Oficjalne uroczystości firmowe, czy też ważne ceremonie rodzinne wymagają odpowiedniej oprawy. Często też towarzyszy im wręczanie upominków lub prezentów, a to zazwyczaj wiąże się z koniecznością podjęcia niełatwej decyzji o wyborze podarunku.

Postaw na oryginalność

Niezależnie od tego, czy darczyńcą jest firma lub instytucja czy też prywatna osoba, cel jest ten sam. Obdarowany powinien poczuć się wyróżniony i odczuć, że jest kimś wyjątkowym. Wybór jest nieco prostszy, jeśli z taką osobą jesteśmy blisko zaznajomieni i wiemy, jakie ma pasje i zainteresowania. Elegancka filiżanka z pewnością ucieszy miłośniczkę porcelany, a rzeźbiona fajka uraduje kolekcjonera. Nie zawsze jednak tak osobiste podarunki są adekwatne do sytuacji, a często po prostu nie znamy indywidualnych preferencji, a to z kolei zwiększa szanse na przysłowiowe trafienie kulą w płot. Przydałby się prezent na tyle uniwersalny, aby ucieszyć każdego i jednocześnie wystarczająco unikatowy, by podkreślić wagę chwili. 

Ciekawą propozycję stanowią wyroby piśmiennicze. Być może pomysł ten wielu osobom wyda się nieco abstrakcyjny w czasach kiedy nawet listę zakupów sporządzamy, korzystając z aplikacji w smartfonie, jednak po głębszym zastanowieniu okaże się, że ma on sporo cennych zalet. To prawda, że pismo odręczne nie jest już tak często praktykowane i coraz częściej papier i długopis jest zastępowany telefonem, tabletem lub komputerem. Wciąż jednak używamy tych pozornie archaicznych przyborów, by się podpisać, a jeśli przeanalizujemy zwykłe, codzienne sytuacje, to okaże się, że zapiski na karteczkach nie tylko nie odeszły w cień, ale stanowią najszybszy i najwygodniejszy sposób na sporządzenie szybkich notatek.

Wytworny indywidualizm

Jednak nie tylko funkcjonalność wyróżnia pióra i długopisy. Tym, co sprawia, że mogą być one wyjątkowym prezentem jest ich oryginalność. Nie mówimy tu oczywiście o tanich, plastikowych wyrobach pochodzących z dalekowschodnich fabryk, z drugiej jednak strony osiągnięcie oszałamiającego wrażenia nie wymaga inwestowania setek lub tysięcy złotych w wytwory rąk szwajcarskich rzemieślników. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę markowych produktów pochodzących od renomowanych producentów. Zapewniają oni wysoką jakość wykonania i starannie dobrane materiały, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnego poziomu cen. Te małe precjoza warto dodatkowo spersonalizować przy pomocy indywidualnego zdobienia. Pióra z grawerem mogą być nie tylko niezwykłą pamiątką, ale też skutecznie podkreślać status ich właściciela.

Sam proces zdobienia nie jest kłopotliwy, a przodujące sklepy umożliwiają zlecenie wykonania takiej usługi już na etapie składania zamówienia. W tym miejscu warto pokusić się o pewną dygresję. O ile w przypadku osób prywatnych grawer będzie miał zapewne osobistą treść, to w przypadku przedsiębiorstw może on posłużyć do utrwalenia znaku firmowego. Taka praktyka bardzo skutecznie buduje wizerunek marki i podkreśla jej wiarygodność. Niezależnie od tego, czy pióro lub długopis z grawerem będzie odgrywał rolę prezentu prywatnego, czy też firmowego, z pewnością możemy liczyć na wywarcie niezapomnianego wrażenia i ogromną satysfakcję towarzyszącą każdemu, napisanemu nim słowu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ