Przeprowadzka często staje się prawdziwym koszmarem. Pakowanie rzeczy, organizacja ich przewiezienia w nowe miejsce i ich rozpakowywanie może trwać w nieskończoność i wywoływać dużo nerwów. Do tego dochodzi kwestia zgubionych ulubionych biletów lub potłuczonych naczyń. Mimo że przeprowadzka wielu osobom kojarzy się nie najlepiej,  w rzeczywistości nie musi taka być. Zobacz jak zorganizować przeprowadzkę.

Termin przeprowadzki

Przeprowadzkę należy zorganizować w dogodnym dla siebie terminie. Dla osób, które pracują, zazwyczaj najlepsze są weekendy, kiedy mają trochę więcej wolnego czasu. Jeżeli możesz wziąć kilka dni urlopu, to przeprowadzkę możesz zaplanować w tygodniu. Ważne, aby mieć co najmniej jeden pełny dzień na przewiezienie rzeczy z jednego miejsca do drugiego. Planując termin przeprowadzki, zwróć też uwagę na pogodę. Wynoszenie i wnoszenie rzeczy w ulewnym deszczu lub w 30 stopniowym upale na nikogo dobrze nie wpływa.

Przygotuj się

Aby przeprowadzka odbywa się bezstresowo, przygotuj się do niej odpowiednio. Skompletuj kartony o różnych wielkościach, woreczki strunowe na małe rzeczy czy koszyków do przewożenia produktów spożywczych. Przed przeprowadzką nie wyrzucaj też starych gazet i papierów, będą niezastąpione przy pakowaniu szklanych naczyń czy bibelotów.

Zacznij się pakować

Gdy, podejmiesz decyzje o przeprowadzce, zacznij się pakować od razu, nie czekaj z tym do ostatniej chwili. Zazwyczaj od podjęcia takiej decyzji i wręczenia wypowiedzenia mija ok. 30 dni, poświęć je na systematyczne pakowanie swoich rzeczy. Przy okazji pozbywaj się tych niepotrzebnych. Przy pakowaniu skorzystaj również z metod segregacji.

Opisuj dokładnie pudła i worki, ułatwi to późniejsze rozpakowywanie się, a także pozwala na odpowiednie przewiezienie rzeczy (tak, aby się nie uszkodziły). Staraj się też pakować rzeczy pokojami- szafami lub pokojami.

Zorganizuj środek transportu

O ile, nie masz dużego samochodu, który pozwoli przewieźć wszystkie rzeczy, konieczne będzie wynajęcie firmy do przeprowadzek. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli na nowe mieszkanie zabiera się ze sobą meble i duże sprzęty, które ciężko przetransportować samochodem osobowym. Często firmy przeprowadzkowe oferują również pomoc w częściowych demontażu urządzeń i mebli.

Sporządź listę rzeczy

Zanim wszystkie pudła, kartony i walizki zostaną zapakowane do samochodu, sporządź ich listę. Dzięki temu będzie można skontrolować czy do nowego mieszkania dotarł komplet rzeczy. Wynajmując firmę przeprowadzkową warto również zorientować się, jak wygląda jej ubezpieczanie.

Zadbaj o odpowiednie rozmieszczenie

Spakowane rzeczy należy również odpowiednio rozmieści w ciężarówce lub samochodzie. Dzięki temu późniejsze rozpakowywanie będzie prostsze. Najlepiej pudełka i meble dotyczące jednego pomieszczenia np. kuchni układać obok siebie i w takiej też kolejność je rozpakowywać.

Co wypakowywać najpierw?

Najlepszą taktyką jest rozpakowanie najpierw rzeczy z kuchni oraz sypialni. Dzięki temu od razu ma się zagwarantowane miejsce, gdzie można odpocząć po ciężkim dniu oraz coś zjeść. Dobrze też od początku urządzania się w nowym domu mieć pod ręką odkurzać – pozwoli to na sprzątnięcie miejsc, gdzie będą stały meble.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ