sporty walki

Sztuki walki to sposoby walki wręcz, która obecnie trenuje bardzo wiele osób. Na celu ma ona poprawę formy fizycznej, jak również rozwój osobowościowo-duchowy. Wszyscy, którzy trenują jakąkolwiek sztukę walki uczą się zadawania ciosów, kontrolowania umysłu i ciała. Daje to również gwarancję, że będziemy czuć się pewniej w każdej sytuacji zagrożenia. Dodatkowo ludzi takich uczy się, aby nabyte techniki walki stosowali tylko w ostateczności. Pewne jest, że  wszystkie sztuki walki mają mocne i słabe strony. Najważniejsze jest, żeby przy ich wyborze kierować się naszymi oczekiwaniami.

Bardzo duże znaczenie ma przede wszystkim płeć jak i stan naszej kondycji fizycznej. Warto jest więc zapoznać się z kilkoma sztukami walki, aby wybrać dla siebie odpowiednie.

Kick-boxing

Pod nazwa tą kryje się sztuka walki, która obejmuje wszystko, co związane jest z biciem i kopaniem. Najczęściej używa się w niej pięści i stóp. Bardzo popularne są też uderzenia z łokcia i kolana.  Ma ona bardzo istotne znaczenie dla naszych ramion i bioder. Przede wszystkim polecany jest osobom elastycznym. Jeśli jednak chodzi o samoobronę to raczej się nie sprawdzi.

sztuka walki - jaką wybrać

Kung-Fu

Kung Fu jest najpopularniejszym sportem walki. Jest to sztuka walki, która uczy przede wszystkim dyscypliny. Atak polega na wykonywaniu gwałtownych uderzeń z jednoczesnym parciem do przodu na przeciwnika. Pozycja ciała w Kung Fu różni się od innych sztuk walki, dlatego mogą pojawić się zakwasy w różnych częściach ciała. Jest to idealna sztuka walki, ponieważ pozwoli nam ona poprawić koncentrację oraz równowagę.

Jiu-jitsu

Jiu-jitsu jest to sztuka walki, w której musimy wykorzystać siłę przeciwnika oraz jego atak jako broni przeciwko niemu. Jiu-jitsuto jest jedną z najlepszych form samoobrony więc na pewno przyda nam się w codziennym życiu. Ta sztukę walki można także nazwać zapasami. Patrząc na wykonywane ćwiczenia, możemy stwierdzić, że są one nie tylko przyjemne, ale również zbliżone do pilatesu. Jednak jeśli chodzi o trening to wykorzystujemy  maksimum wszystkie mięśnie z naszego ciała. Wybierając ta sztukę walki musimy liczyć się jednak z wyczerpaniem fizycznym oraz zakwasami.

Musimy wiedzieć, że na jaką sztukę walki byśmy się nie zdecydowali to absolutnie możemy taktować ją jako lek na zagrożenie oraz narzędzie do samoobrony. Nie możemy wykorzystywać tego czego się nauczyliśmy w momencie innym niż zagrożenie naszego życia lub innej niebezpiecznej sytuacji. Warto jest, abyśmy wykorzystali ją tylko i wyłącznie do samoobrony. Dodatkowo treningi mogą być dla nas bardzo korzystne jeśli chodzi o mile spędzony czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ