Scrapbooking

Wzdychasz z uznaniem widząc misternie przygotowane kartki okolicznościowe? A może usychasz z  zazdrości widząc spersonalizowane, własnoręcznie przygotowywane albumy? A co jeśli Ty także możesz wykonać takie rzeczy? Poznaj magię scrapbookingu od podstaw!

Na czym polega scrapbooking?

Trudno jest zacząć wgłębianie się w jakąś dziedzinę, gdy nie ma się o niej bladego pojęcia. Czym właściwie jest scrapbooking? Jest to forma kreatywnego przetwarzania różnych skrawków materiałów – stąd też nazwa („scraps” – skrawki). Entuzjaści tego hobby tworzą estetyczne aranżacje typu mixed media, a więc używając wielu rodzajów tekstur, tkanin, papierów itd. Dzięki scrapbookingowi powstają jedyne w swoim rodzaju dzieła z papieru: kartki okolicznościowe, albumy pamiątkowe lub tematyczne, pamiątki ślubu czy chrztu.

W jakie materiały warto się zaopatrzyć?

Przed rozpoczęciem swojej przygody ze scrapbookingiem, warto skompletować podstawową wyprawkę. Jej podstawą będą różne rodzaje papieru. Można korzystać z gotowych bloków o różnej gramaturze, zarówno białych jak i kolorowych, a także z interesujących wycinków. Przydadzą się także linijka i ołówek oraz nożyczki, a także nożyczki z ozdobnymi ostrzami, pozwalającymi na nadanie różnych kształtów wycinanemu obiektowi. Nie można zapomnieć również o klejach i taśmach. W naszym posiadaniu powinien znaleźć się nie tylko zwykły klej szkolny w sztyfcie, ale także jego mocniejszy odpowiednik typu wikol, taśma bezbarwna oraz dwustronna. Cieszącym oko dodatkiem będą także dekoracyjne taśmy typu washi tape. Dodatkowym, choć nie niezbędnym, elementem wyprawki będą stemple razem z tuszami, naklejki, wstążki, guziki oraz diamenciki różnego rodzaju.

Gdzie szukać materiałów do scrapbookingu?

Zacznij  najprościej – od materiałów dostępnych we własnym domu. Z pewnością znajdziesz w nim jakieś szpargały: pojedyncze guziki, kolorowe wstążeczki czy skrawki ozdobnego papieru. Spróbuj zaszaleć z tym, co uda Ci się znaleźć. Możesz również zapytać rodzinę lub znajomych, czy nie mają zbędnych przedmiotów, które mógłbyś wykorzystać. W ten sposób można jednocześnie pozbyć się nadmiaru rupieci w swoim otoczeniu i spożytkować je jako element niezbędny do nowego hobby, a może nawet pasji. Ta metoda wiąże się także z oszczędnością pieniędzy.

A co w wypadku, gdy nie możesz nic znaleźć w domu? A może przedmioty nie spełniają Twoich oczekiwań? W tym wypadku nie pozostaje nic innego niż zrobienie porządnych zakupów. Warto zacząć od przejrzenia ofert internetowych – często są bogatsze od tych w sklepach stacjonarnych, a na dodatek często łączą się z innymi elementami tematycznie. Kupując wiele rodzajów papierów, naklejek, nadruków, można od razu komponować je w schludną całość. Jeśli marzy Ci się ambitny scrapbooking, sklep https://zielonekoty.pl/ odpowie na Twoje potrzeby. Oferuje on zarówno materiały, jak i segregatory do ich przechowywania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ