zioła

Podstawową formą uzyskania kwalifikacji zawodowych do pracy jako zielarz-fitoterapeuta są studia wyższe. Kierunek zielarstwo jest dobrym i dostępnym na wielu polskich uczelniach kierunkiem. Nauka na takim kierunku trwa zazwyczaj 7 semestrów. Dodatkowo dość kompleksowo stara się przekazać Ci wiedzę praktyczną oraz teoretyczną na temat budowy, działania oraz zastosowania ziół w medycynie. Dodatkowo zdradza tajniki metod efektywnej uprawy w domu. Czekać cię będą też spore ilości godzin zajęć z botaniki, mikrobiologii, chemii oraz genetyki roślin.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-zielarzem-fitoterapeuta-studia-zielarskie-i-kierunek-zielarz-fitoterapeuta/

Kurs na zielarza fitoterapeutę

Inną drogą zawodu zielarza jako fitoterapeuta i jest właśnie kurs. W takim przypadku w mniejszym stopniu będziemy zajmować się uprawą i pozyskiwaniem roślin, a bardziej będziemy koncentrować się na zastosowaniu ich w procesach leczniczych i terapeutycznych. Pod takim kątem również prowadzone są kursy zawodowe, których ukończenie daje nam uprawnienia zawodowe do podjęcia się takiego stanowiska. 

Organizowane są przez polską agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, ale również przed podmioty zielarskie i medyczne. Cały kurs trwa około 190 godzin oraz porusza tematy, których możemy spodziewać się na uczelni. Studia wyższe są Zresztą dobrym podglebiem do pogłębienia swoich kompetencji jako fitoterapeuta.

Uprawnienia zawodowe – zielarz-fitoterapeuta

Ukończenie takiego kursu powoduje, że otrzymujemy kwalifikacje zawodowe dla specjalizacji zielarza fitoterapeuty. Są one zgodne z wymaganiami ministerstwa edukacji i pracy. Taki certyfikat wydawany jest w języku polskim, świadczy on o naszym wykształceniu i dodaje powagi podczas starania się o zatrudnienie.

Zobacz też: http://www.unumodels.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-bibliotekarz-od-czego-zaleza-zarobki-bibliotekarza/

[Głosów:5    Średnia:4.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ