Sposób na zachowanie wspomnień

0
1453

Najcenniejsze w naszym życiu są wspomnienia. Zwłaszcza wydarzenia takie jak urodziny, imieniny, ślub i wesele, obrona pracy dyplomowej, czy awans w pracy – wszystkie te uroczystości są doskonałą okazją do świętowania. Spotkamy się wtedy z wieloma osobami, a dokładna liczba zaproszonych gości będzie się wahać w zależności od okazji. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim poinformowaniu gości i o adekwatnym urządzeniu oraz zorganizowaniu całego wydarzenia – poczynając także od miejsca, gdzie cała impreza będzie mieć miejsce.

Na papierze

Jest wiele technik organizacyjnych, które pomagają szybko zorganizować dane wydarzenie. Jedną z nich jest cardmaking. Jest to własnoręczne wykonywanie kartek, a wywodzi się od scrapbookingu, czyli tworzenia albumów poprzez umieszczanie w nich właściwych zdjęć obrazujących dane wydarzenie. Często cardmaking i scrapbooking są ze sobą mylone, dlatego warto wiedzieć, jaka jest zasadnicza różnica między tymi dwomma technikami. Przedmiotami, które przydadzą się podczas cardmakingu jest skalpel albo inny nożyk przeznaczony do tapet i wykładzin. Warto też mieć ze sobą nożyczki. Przydałaby się także metalowa linijka. Ponadto, warto mieć ze sobą również matę samoregenerującą, klej albo taśmę klejącą, igłę albo pęsetę, a także kość introligatorską. Przyspieszyć tego typu pracę może też gilotyna albo maszynka. Warto również mieć ze sobą podstawowe akcesoria, np. bazy kartkowe, papier wizytówkowy, specjalny papier, kalkę, oraz różnego rodzaju ozdoby – wyróżnia się tu ćwieki, koronki, brokat, czy wstążki.

Gdzie kupić asortyment?

Wybrane elementy do takiego przedsięwzięcia, jak cardmaking, można nabyć bardzo szybko w księgarniach, czy sklepach papierniczych. Z pewnością nie będziemy szukali długo, aż znajdziemy papier, kalkę, klej, czy nożyczki. Również i tutaj powinna znaleźć się gilotyna, czy taśma klejąca. Zresztą wiele z tych artykułów kupić można również w sklepach wielobranżowych. Są to bowiem podstawowe elementy kupowane także przez dzieci wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym. Jednak jak się okazuje, z papierem można bawić się na różne sposoby, a cardmaking jest bardzo ciekawym sposobem na wyrażenie swojej kreatywności i doskonałą okazją, żeby przekazać zaproszenie swoim gościom, czy też uwiecznić wspaniałe wydarzenia na odpowiednio oprawionych zdjęciach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ