5 pytań, które ułatwią Ci wybór właściwego ubezpieczenia na narty

Wybierasz się na stok? Przygotowując sprzęt, pakując ciepłe ubrania i – jeśli jedziesz za granicę – wymieniając walutę, powinieneś pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Bardzo ważne jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia na narty, które zapewni Tobie oraz rodzinie, która będzie Ci towarzyszyć, właściwą ochronę. Poznaj 5 pytań i odpowiedzi, które umożliwią Ci szybki wybór ubezpieczenia na narty!

Dokąd jedziesz na narty?

W zależności od tego, czy wybierasz się uprawiać ulubiony sport zimowy w Polsce, czy też za granicą, będziesz mógł wybrać inne ubezpieczenie na narty. W rodzimym kraju nie potrzebujesz aż tak dużego zakresu polisy, jak w przypadku wyprawy narciarskiej do Włoch, Austrii, Francji czy Szwajcarii. Rezygnując z opcji transportu do kraju w razie choroby bądź śmierci, a także z pomocy tłumacza, zaoszczędzisz pieniądze.

Poznaj wszystkie składowe ubezpieczenia na narty i przekonaj się, które będą Ci potrzebne w Polsce, a które za granicą: https://kioskpolis.pl/jakie-wybrac-ubezpieczenie-na-narty/

Dokąd jedziesz na narty

Jak długi będzie to wyjazd?

Jeśli jesteś przyzwyczajony do jednego, stałego i ustalonego odgórnie okresu ochrony OC komunikacyjnego, spieszymy wyjaśnić, że w przypadku polisy turystycznej jest inaczej. Jedziesz na narty na weekend, tydzień, dwa tygodnie lub miesiąc? Możesz zakupić ubezpieczenie na narty na dokładnie ten okres. Dzięki temu zapewniasz sobie i bliskim pełną ochronę, ale nie przepłacasz.

Jesteś narciarzem zaawansowanym czy początkującym?

Wieloletni i zaprawiony w bojach narciarz poradzi sobie z wieloma zagrożeniami na stoku o wiele lepiej niż nowicjusz. Łatwiej wyminie osoby, które się wywaliły lub jadą wolniej. Utrzyma równowagę na śliskim śniegu i lodzie. Nie wytrąci go z równowagi nawet skryty pod śniegiem kamień.

Początkujący narciarz powinien wykupić ubezpieczenie na narty o szerszym zakresie i wyższej sumie ubezpieczenia. Jest potencjalnie bardziej narażony na różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje. Może wyrządzić krzywdę zarówno sobie, jak i innym.

Czy zamierasz uprawiać sporty zimowe podwyższonego ryzyka?

Jako zaawansowany narciarz możesz chcieć jeździć poza stokiem lub urozmaicać jazdę ekstremalnymi stylami. Wykupując ubezpieczenie na narty, koniecznie zapoznaj się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia). Może się okazać, że podstawowa ochrona obejmuje jedynie klasyczny styl jazdy, a ochronę pozostałych będziesz musiał dokupić.

Zwróć też uwagę na dostępną w OWU listę wykluczeń. To sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić Ci wypłacenia odszkodowania. Wśród standardowych znajdziesz m.in. jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Czy zamierasz uprawiać sporty zimowe podwyższonego ryzyka

Wypożyczasz sprzęt narciarski czy zabierasz na stok swój?

Jeśli zamierzasz korzystać z wypożyczonego sprzętu narciarskiego, zapewne będzie on objęty ubezpieczeniem posiadanym przez wypożyczalnię (warto o to dopytać). Kiedy jednak na stok zabierasz prywatne narty i akcesoria, powinieneś zadbać o ich właściwą ochronę.

Ochrona sprzętu narciarskiego to jedna ze składowych ubezpieczenia na narty. Może dotyczyć tylko zniszczenia, ale warto poszerzyć ją o utratę oraz kradzież. Dzięki temu upewnisz się, że nawet jeśli coś się stanie z Twoimi drogimi nartami czy kaskiem, ubezpieczyciel pokryje przynajmniej część ich wartości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ