Kilka technik mycia pędzli do makijażu

0
1106

Każda kobieta, która regularnie używa pędzli do makijażu, powinna pamiętać również o tym, by systematycznie je myć. Częstotliwość czyszczenia zależy od typu pędzla. Aplikatory do podkładów i korektorów najlepiej myć codziennie, a pozostałe przynajmniej raz w tygodniu. Istnieją cztery techniki, które świetnie się tutaj sprawdzą. A na czym polegają?

Metoda 1 – specjalistyczne płyny

Zapracowane kobiety raczej nie będą chciały bawić się w samodzielne przygotowywanie domowych mikstur do czyszczenia pędzli. Równie dobrze mogą więc skorzystać z gotowych rozwiązań, czyli specjalistycznych płynów.

Są to płyny, które czyszczą wszelkiego rodzaju pędzle do makijażu – dostępne w każdej drogerii i sklepie z kolorowymi kosmetykami. Preparat należy wylać na papierowy ręcznik, a następnie okrężnymi ruchami przetrzeć go pędzelkiem. Szybko i efektywnie.

Metoda 2 – mydło w płynie

Alternatywnie, jeżeli mydła w domu akurat brakuje, można je zastąpić delikatnym szamponem oczyszczającym. Jak umyć pędzle do makijażu przy pomocy tej metody? Jest to banalnie proste.

Pędzel należy trzymać w dłoni, skierować go główką w dół i umieścić pod bieżącą wodą. W drugiej ręce można rozcieńczyć niewielką ilość szamponu lub mydła, by następnie zamaczać w niej włosie i delikatnie przecierać, aż wszystkie resztki kosmetyków zostaną usunięte z jego powierzchni. Na koniec pędzel trzeba wypłukać.

Metoda 3 – oleje

Niektóre pędzle nawet po zastosowaniu dwóch wcześniejszych metod nie będą idealnie czyste. Dość trudno domywają się te pędzle, na których używano intensywnych i kremowych kosmetyków, czyli np. eyelinera, pomady lub szminki. W tym przypadku z pomocą przychodzą zwykłe oleje.

Olej kokosowy lub oliwę z oliwek należy wymieszać z niewielką ilością mydła. Przygotowaną miksturą można wymyć pędzle w taki sposób, jak opisano to w metodzie drugiej.

Metoda 4 – odżywka

Spora ilość pędzli do makijażu lubi tradycyjne nawilżające odżywki do włosów. Idealnie nadają się one do odżywiania włosia naturalnego, ale często też sprawdzają się równie dobrze na włosiu syntetycznym.

Odżywkę należy nałożyć na włosie po wcześniejszym umyciu wszystkich pędzli. Można ją pozostawić na kilka minut, a później bardzo dokładnie spłukać.

Pędzle do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ