Kinkiet jest jednym z popularniejszych typów lamp wewnętrznych. W małych pomieszczeniach może z powodzeniem służyć jako główne źródło światła, jednak w większości stosowane jest jako jedno z wielu – oświetlenie pomocnicze. Jego zalet jest bardzo wiele. Przede wszystkim nie zabiera zbyt dużo miejsca, doświetla tylko określoną przez nas strefę, a przez bogactwo wzorów i kloszy jest idealnym dodatkiem aranżacyjnym.

Kinkiet pojedynczy z abażurem

Są to bardzo popularne produkty, skierowane w większości do salonów i sypialni. Nóżka kinkietu z żarówką ma bardzo klasyczny wygląd. Materiałowy abażur dodaje wszystkiemu elegancji. Kinkiet w tej wersji jest zazwyczaj oświetleniem otwartym ku dołowi, półprzepuszczalnym. Oznacza to, że oświetla w większości punkt, nad którym się znajduje, a reszta światła zostaje rozporoszona po pomieszczeniu. Pozwala to stworzyć bardzo nastrojowy klimat. Cena takich lamp waha się średnio od 90 do 130 zł. Rozwiązanie jest przyjazne aranżacyjnie – zmieniając design w pokoju można zmienić także kolor abażuru.

Kinkiet walec

Model przeznaczony do korytarzy i klatek schodowych. Mocno przylega do ściany, jak sama nazwa wskazuje klosz stanowi walec, który od góry i od dołu jest otwarty. Mleczna faktura sprawia, że światło jest bardzo łagodne, a przestwory na obu krańcach kinkietu rzucają wyraźniejszą smugę światła na ścianę, co daje bardzo przyjemny i tajemniczy efekt. Ze względu na szklany klosz cena takiego kinkietu będzie oscylować w okolicach 150 – 200 zł.

Kinkiet latarnia

Umieszczona w ścianie latarenka z uroczym abażurem to pozycja, która rozjaśni w cudowny sposób jadalnie. Jasna nóżka oraz przepuszczalny abażur, niby utkany z bibuły, nadają efektu lekkości. Lampa za dnia stanowi naturalną ozdobę w stylu rustykalnym, by wieczorem w bardzo praktyczny sposób oświetlić stół do jedzenia czy pracy. Kinkiety w formie latarenek to bardzo popularne rozwiązanie dla oświetlenia drzwi wejściowych od zewnątrz (niektóre modele posiadają nawet czujnik ruchu, pozwalający na spore oszczędności). Lampa wewnętrzna nie powinna natomiast wynieść nas więcej niż 130 zł.

Kinkiet reflektor

Jak sama nazwa wskazuje istnieją na rynku także kinkiety, które wyglądem przypominają reflektory, używane na przykład na łodziach do oświetlania drogi na morzu. Podwieszanie na ścianie pod samym sufit są bardzo funkcjonalne na przykład w kuchni. Dają strumień światła w konkretny punkt pomieszczenia, a ich konstrukcja pozwala w dowolnym momencie zmienić położenie żarówki i doświetlić inne miejsce. Bardziej nadają się do wnętrz kanciatych, raczej modernistycznych. Koszt takiego kinkietu to około 160 zł.

Nowoczesne kinkiety z szybką dostawą do domu: http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/11-kinkiety

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ