Kremy przeciwzmarszczkowe - jak dobrać produkt odpowiedni dla Twojej skóry?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy to podstawa pielęgnacji dojrzałej skóry. Dzięki temu produktowi możliwe jest opóźnienie procesu starzenia lub złagodzenie jego objawów. Takie działanie kremu na zmarszczki będzie możliwe tylko wówczas, gdy zostanie on prawidłowo dobrany. Dowiedz się, jak dopasować krem przeciwzmarszczkowy do potrzeb Twojej skóry!

Rola i znaczenie kremów przeciwzmarszczkowych

Krem przeciwzmarszczkowy, jak wskazuje nazwa produktu, ma za zadanie przeciwdziałać zmarszczkom. Należy jednak uświadomić sobie, że nawet najlepiej dobrany krem nie uodporni skóry na pojawienie się bruzd, fałd i nierówności. Wynika to stąd, że starzenie to proces nieunikniony, który jest ulokowany w naturze każdego człowieka i w żaden sposób nie można go ominąć. Pojawia się tutaj pytanie, czy włączenie kremu na zmarszczki do codziennej pielęgnacji ma sens, skoro produkt ten nie wyeliminuje zmarszczek? Jak najbardziej ma, ponieważ dobry krem przeciwzmarszczkowy może nieco opóźnić pojawienie się pierwszych bruzd, wygładzić te już obecne oraz złagodzić inne oznaki starzenia się skóry, dodając twarzy blasku, promienności i zdrowego wyglądu.

Krem na zmarszczki dobierz odpowiednio do wieku

Najważniejszą zasadą w doborze kremu przeciwzmarszczkowego jest zwrócenie uwagi na to, dla jakiego wieku jest dedykowany. Najgorsze co możesz zrobić swojej skórze to stosować krem przeznaczony dla kobiet w innym wieku, niż sama jesteś. Aplikowanie produktu dla starszych pań, podczas gdy jesteś młodą dziewczyną nie sprawi, że pielęgnacja przeciwzmarszczkowa będzie bardziej skuteczna. Przeciwnie – uodpornisz skórę na działanie składników zawartych w kremie. Może to skutkować szybszym pojawieniem się zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry oraz ogólnym pogorszeniem się kondycji twarzy. Pamiętaj, że nie bez powodu producenci kremów przeciwzmarszczkowych zapisują na opakowaniu produktu liczbę, oznaczającą wiek, dla którego dany produkt jest dedykowany. Zawsze weź to pod uwagę! Kolejnym równie istotnym czynnikiem w doborze kremu na zmarszczki, jest zwrócenie uwagi na jego skład.

Składniki, które  powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy?

  • Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Niestety wraz z wiekiem skóra traci zdolność do jego produkowania. Z tego względu warto zadbać, aby wybrany krem przeciwzmarszczkowy bazował lub był wzbogacony w kwas hialuronowy. Ma on zdolność do wygładzania i ujędrniania skóry, a dzięki temu skutecznie odmładza twarz, eliminuje drobne zmarszczki i opóźnia proces starzenia się skóry.
  • Kolagen i elastyna, podobnie jak kwas hialuronowy, są naturalnymi składnikami skóry. Odpowiadają za jej jędrność i elastyczność. Niestety wraz z wiekiem wiązania kolagenowe i elastynowe słabną, przez co skóra jest mniej napięta. Dobry krem na zmarszczki zawierający kolagen i elastynę skutecznie przywraca skórze sprężystość, wygładza zmarszczki i ujędrnia skórę. Przykładem kremu, zawierającego biosfery kolagenu, jest Przeciwzmarszczkowy krem wygładzający na dzień L’Oréal Paris Ekspert Wieku. Produkt ten skutecznie redukuje zmarszczki, uelastycznia i nawilża skórę, a dodatkowo zwiększa jej jędrność, gładkość i nadaje zdrowy wygląd.

Witaminy, a szczególnie – A, B, C, E, PP. Ich obecność w kremie przeciwzmarszczkowym sprawia, że do wnętrza skóry docierają niezbędne składniki odżywcze. Dzięki nim działanie kremu zostaje wzmocnione, a wszelkie procesy regeneracyjne odpowiedzialne za młody wygląd skóry, przebiegają tak jak należy. Dodatkowo, obecność rozmaitych witamin poprawia kondycję skóry, która mimo dojrzałego wieku, prezentuje się młodo, promiennie i zdrowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ