Biała Podlaska przyciąga wspaniałymi atrakcjami oraz wyjątkową atmosferą. To miasto będzie idealnym kierunkiem wycieczki dla tych, którzy lubią kresowe klimaty oraz atmosferę typową dla wielokulturowych miast. Jakie atrakcje czekają na turystów w mieście, które uchodzi za jedno z najpiękniejszych na terenie Podlasia?
W Białej Podlaskiej, mogącej pochwalić położeniem w pobliżu granicy z Białorusią, nikt z nas nudzić się nie będzie. Tutejsze atrakcje wiążą się m. in. z ciekawą zabudową oraz pięknym otoczeniem. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas zwiedzania tego miasta? Z pewnością na malowniczy rynek, wokół którego skupiły się piękne kamienice z XIX stulecia. Kresowy zajazd to kolejna atrakcja dla tych, którzy w Białej Podlaskiej szukają ciekawych zabytków kresowej architektury. Na miłośników sztuki sakralnej czekają tu z kolei takie zabytki, jak kościół św. Anny z końca XVI wieku oraz bazylika Narodzenia NMP. Mają one wiele uroku, a ich zwiedzenie każdemu może sprawić wiele radości. Wspaniałe atrakcje czekają też na tych turystów, którzy zdecydują się odwiedzić miejscowy zespół zamkowo – pałacowy. Swego czasu uchodził on za jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu w całej Polce. Dziś nie prezentuje się już tak wspaniale, wciąż jednak stanowi ważny punkt w programie każdej wycieczki po Białej Podlaskiej. Dlaczego? Bo w zamkowej wieży mieści się obecnie Muzeum Południowego Podlasia – wyjątkowa placówka muzealna, znana m. in. z bardzo ciekawej kolekcji ikon.
Biała Podlaska ma wiele uroku. W czasie wycieczki po tym mieście każdy z nas szybko się przekona, jak wspaniałym regionem jest Podlasie – kraina kusząca wspaniałą przyrodą, kresowym klimatem oraz zabytkami, które sa najlepszym dowodem na wielokulturowość tej części Polski.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ