Ta grecka wyspa może zachwycić każdego swym bogactwem oraz różnorodnością. Kreta to doskonałe miejsce na wczasy dla tych, którzy chcą wypoczywać nad morzem, a jednocześnie korzystać z możliwości zwiedzania najpiękniejszych zakątków tej wyspy i jej najcenniejszych stanowisk archeologicznych. To jednocześnie wyspa atrakcyjna dla tych, którzy kochają piesze wędrówki i niebanalne atrakcje. Pięknymi widokami i malowniczymi wąwozami może oczarować turystów Dolina Amari –jedno z najpiękniejszych miejsc na Krecie. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy skorzystają z wycieczki na jej teren?
Dolina Amari to obszar atrakcyjny nie tylko pod względem krajobrazowym, ale i krajoznawczym. Na turystów czekają tu wspaniałe zabytki, wśród których nie brak perełek dawnej architektury. Wśród miejscowości, w których warto się zatrzymać, ważne miejsce zajmuje Myronas. Tu wielką atrakcją jest wenecki kościół, którego wnętrze zdobią ciekawe malowidła ścienne z XIV wieku. Ruinami kościoła z XIII wieku może się pochwalić miejscowość Kardaki, a wieś Wizari przyciąga ruinami bazyliki z VI stulecia. Skarbami weneckiej architektury może się również poszczycić miejscowość Amari. Tu uwagę turystów przyciąga zarówno ciekawa wieża zegarowa utrzymana w stylu weneckim, jak i kościół z ciekawymi freskami z XIII wieku. Te malowidła są najstarszymi na wyspie freskami, zatem ogromne zainteresowanie tą miejscowością dziwić nie powinno.
Dolina Amari to piękne krajobrazy oraz ciekawe zabytki. Wycieczki po jej terenie są szansą na poznanie mniej znanego oblicza Krety –wspaniałej wyspy, której największym walorem jest niezwykła różnorodność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ