Krzem to bardzo ważny pierwiastek dla włosów. Dowiedz się, jak działa

Odpowiednia pielęgnacja włosów nie zawsze wystarczy, by zapewnić im dobrą kondycję. Istotne znaczenie ma właściwa dieta ze szczególnym uwzględnieniem krzemu. To niezwykle ważny pierwiastek, od którego zależy zdrowy wygląd kosmyków.

Na kondycję włosów wpływa wiele witamin i minerałów. Szczególną rolę odgrywa krzem, którego niedobory bardzo szybko dają o sobie znać. Objawia się to zwiększoną łamliwością kosmyków oraz ich tendencją do wypadania. Dlatego niekiedy zachodzi konieczność podjęcia czynności przeciwdziałających problemowi. Rozwiązaniem może być stosowanie tabletek na wypadanie włosów.

Właściwości krzemu

Krzem uważa się za jeden z życiodajnych pierwiastków. Zapotrzebowanie na niego wynosi ok. 20 mg na dobę. Teoretycznie spore jego ilości znajdują się w produktach spożywczych, jednak – jako że posiłkujemy się przetworzonym jedzeniem – pożywienie dostarcza ok. 3 mg. W efekcie nawet 90% społeczeństwa cierpi z powodu niedoboru tego pierwiastka.

Badania potwierdzają, że odpowiedni poziom krzemu jest ważny dla zachowania równowagi oraz ułatwia wchłanianie pozostałych pierwiastków, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów w ustroju.

Krzem wpływa na kondycję włosów

Krzem bierze udział w podziale komórek naskórka, dlatego jest obecność jest szczególnie ważna. Spore ilości tego pierwiastka wbudowują się nie tylko w skórę, ale i włosy. Dzięki podaży na odpowiednim poziomie, 1 g zdrowych włosów zawiera 100 µg krzemu.

Warto podkreślić, że krzem odgrywa istotną rolę w tworzeniu keratyny – ważnego składnika włosów. Dlatego niedobory pierwiastka szybko objawiają się zwiększoną kruchością kosmyków, zmatowieniem i tendencją do wypadania.

Młode pędy bambusa – wartościowe źródło cennej krzemionki

Najbardziej popularną i dobrze przyswajalną formą krzemu jest krzemionka. Pozyskuje się ją przede wszystkim ze skrzypu polnego, jednak to młode pędy bambusa zawierają jej nawet 5 razy więcej. W ten sposób można poprawić kondycję włosów znacznie szybciej i skutecznej, licząc na zadowalające efekty.

Tabletki z krzemionką – sposób na wypadające włosy

Jako że krzemionka pozyskiwana z pędów bambusa jest szczególnie cenna, to właśnie ona powinna być dostarczana do organizmu. Najlepszym jej źródłem są suplementy diety, np. tabletki na wypadanie włosów Vitapil, dostarczające aż 20 mg sproszkowanych pędów bambusa (ok. 7 mg krzemu). Regularne ich przyjmowanie pozwala uzupełnić niedobory krzemu, eliminując problemy z włosami. Kosmyki przestają się łamać i rozdwajać, a także wypadać w nadmiarze. Nabierają blasku i stają się mocniejsze.

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ