Wiele się ostatnio mówi o minimalizmie w życiu. W niektórych kręgach bycie minimalistą jest trendy i coraz więcej osób decyduje się na duże zmiany w swoim stylu życia. Zwykle zaczyna się od wielkich porządków, w trakcie których rozstajemy się z dużą częścią rzeczy z naszej szafy. Ten krok jest najtrudniejszy, dlatego zobaczmy, co wziąć pod uwagę, selekcjonując nasze ubrania.

Wyrzuć to, w czym nie chodzisz

Istnieje taka obiegowa opinia, że ubrania, których nie założyliśmy na siebie od co najmniej dwóch sezonów możemy spokojnie usunąć z naszego domu. Jeśli są w dobrym stanie warto przekazać je dalej, bo być może trafią one w gust mamy, siostry czy koleżanki. Jeśli są zniszczone, to też nie należy ich po prostu wyrzucać do kosza, lecz oddać w miejsce, gdzie zbierane są ubrania używane w złym stanie. Będzie to zgodne z ideą minimalizmu, którego jednym z głównych filarów jest życie w harmonii ze środowiskiem.

Przy takim przeglądzie szafy nagle okazuje się, że mamy wiele różnych rzeczy, które są zupełnie nietrafione w nasze gusty czy potrzeby. Mamy również takie, które trzymamy dlatego, że bardzo nam się podobają i mamy nadzieję, że choć teraz za ciasne, za jakiś czas znów będą dla nas dobre. Zwykle jednak ten jakiś czas dziwnie się wydłuża i często takie rzeczy nadal wiszą w szafie w stanie nieużywanym.

Wybierz swój styl

Gdy już pozbędziemy się ubrań, w których nie chodzimy, to warto przyjrzeć się tym, które nam pozostały. Czy uda się z nich stworzyć jakieś sensowne zestawy, czy też nic do niczego nie pasuje. W minimalistycznej szafie powinniśmy mieć niewiele ubrań, ale takich, z których można stworzyć kilka, a nawet kilkanaście różnych stylizacji. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, jakie ubrania muszą się w takiej szafie znaleźć. Jest to bowiem zależne od stylu, jaki preferujemy.

Jeśli na co dzień ubieramy się raczej na sportowo, to bez wątpienia w szafie powinny znaleźć się dżinsy, chinosy, 2-3 t-shirty w różnych kolorach oraz ramoneska czy sportowy żakiet. Uzupełnieniem będzie oczywiście obuwie sportowe, które do takich zestawów pasuje najlepiej.

Jeśli jednak na co dzień musimy przestrzegać formalnego dress code’u, to w szafie powinniśmy mieć garnitur/garsonkę, eleganckie koszule/bluzki i wytworne buty: czółenka, szpilki czy półbuty.

Większość z nas od czasu do czasu musi sięgnąć po strój, który nie jest jego typowym strojem codziennym. Z tego powodu warto mieć w swojej szafie choć jeden zestaw, który pozwoli nam ubrać się odpowiednio do sytuacji, w której się znajdziemy.

Więcej na: https://www.active.sklep.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ