Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na informatyków czyli specjalistów, którzy nam ten świat pozwolą nieco okiełznać. Nic więc dziwnego, że ich liczba stale rośnie i każdy z nas ma wśród rodziny lub bliższych czy dalszych znajomych jakiegoś informatyka. Problem pojawia się, gdy temu informatykowi trzeba kupić prezent. Co może nim być?

Koszulki informatyczne

Wśród osób, które mają na co dzień do czynienia z informatykami krąży wiele różnych anegdot z nimi związanych. Hasła typu: „Dziwne, u mnie działa”, „Wyłącz i włącz” to tylko niewielki wycinek z nich. Jest to jednak tak powiązane z tą grupą osób, że hasła takie pojawiają się one na różnych gadżetach dla informatyków. Zdobią one również często koszulki informatyczne, które są świetnym prezentem dla naszych znajomych informatyków. Powoli koszulki takie zastępują bowiem w świecie IT koszule w kratę, które do tej pory były stereotypowo kojarzone z informatykami.

Vouchery do sklepów z elektroniką

Wielu informatyków, chcąc być na bieżąco z rozwijającą się technologią, jest stałym bywalcem sklepów z elektroniką wszelaką. Ciągle ulepszają oni posiadane sprzęty, kupując dyski, kabelki i inne rzeczy, których przeznaczenia zwykły śmiertelnik może się jedynie domyślać. Zrozumiałe jest zatem, że nie da rady kupić nic sensownego, co zadowoliłoby miłośnika najnowszych technologii, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie podarowanie bonu na zakupy w sklepie elektroniką. Informatyk powinien być takim prezentem zachwycony.

A może coś z innej bajki?

Nie wiadomo dlaczego zwykło się myśleć, że informatycy interesują się wyłącznie swoją tematyką i nie mają żadnych innych zainteresowań spoza tego tematu. Być może tak właśnie jest, ale może być również i tak, że mają jakąś inną, równoległą pasję i to właśnie w tej drugiej pasji warto poszukać inspiracji przy zakupie prezentu dla informatyka.

A jeśli wiemy, że takiej pasji nasz informatyk nie ma, to może warto mu coś zaproponować? Może zamiast kolejnego gadżetu elektronicznego czy informatycznego, zaproponować mu wyjście na imprezę z zupełnie innej bajki? Może to być koncert, wieczór w teatrze czy wyprawa w góry. To może być dobry sposób na to, by informatyk wyszedł trochę ze swojego świata technologii. Być może dzięki temu oderwaniu złapie oddech i da odpocząć mózgowi, który w jego pracy musi pracować na najwyższych obrotach. Taki prezent może okazać się niezwykle trafiony.

Więcej na: https://koszulkowy.pl/22-komputery-it-geek

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ