Modne damskie fryzury

Od dobranej fryzury bardzo wiele zależy. Warto też pamiętać, by nie podążać ślepo za modą i trendami, a znaleźć w tym wszystkim złoty środek, który oprócz współczesnego wizerunku, będzie również pasował do naszego kształtu twarzy. Modna fryzura to taka, która znajduje balans między tym, co teraz jest na czasie, a tym, co pasuje do nas. Warto zwrócić na to uwagę.

Zalety odpowiedniej fryzury

Należy wiedzieć, że fryzura jest bardzo ważnym elementem całego wyglądu kobiety i może ona dowolnie na to wpływać. Ciekawostką jest to, że ma ona również znaczny wpływ na sylwetkę. Kobietom niższym zaleca się noszenie fryzur nie dłuższych niż do ramion, ponieważ długie włosy skracają sylwetkę. Z kolei krótkie włosy odsłaniają całą twarz, a więc i niektóre mankamenty. Profesjonalny fryzjer wycieniuje włosy w ten sposób, że oprócz dodania im objętości, złagodzi również rysy twarzy. Przykładem krótkich fryzur damskich są bob, pixie cut, na pazia, na zapałkę.
Długie włosy dają znacznie większe możliwości, jeśli chodzi o stylizację. Najlepiej, kiedy są odpowiednio wycieniowane i sięgają lekko za łopatki. Niestety dłuższe włosy tracą swoje piękno, ponieważ zbyt ciężkie opadają nieestetycznie u nasady, przez co cała fryzura traci świeżość.

Modne fryzury damskie

Obecnie wiele kobiet stawia na naturalność. Włosy najczęściej puszczone są luźno lub związane byle jak w kok, który zwany jest też „messy ban”. Ogólnie panujący bałagan na głowie jest teraz naprawdę trendy. Włosy, najlepiej o średniej długości noszone są w nieładzie, pogniecione. Aby je uzyskać wystarczy pianka i spray. Modna jest również grzywka za brwi, która niemal wpada w oczy. Ważne by wyglądała na masywną, ale była jednocześnie nieco postrzępiona. Sploty i warkocze to kolejne trendy. Najmodniejsze są chyba dwa dobierane warkocze zaczynające się już od czubka głowy.

Pielęgnacja

Aby mieć dużą swobodę w układaniu włosów i tworzeniu dowolnych fryzur, należy utrzymywać włosy w odpowiedniej kondycji. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalne szampony, odzywki i maski, które mają działanie regenerujące, wzmacniające, nawilżające i odżywcze.

latawcedmuchawce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ